Ομόνοια. Πώς ήταν με το “Ethnikos”; Δεν πειράζει.

Η εμφάνιση της Ομόνοιας εναντίον του Εμίκου στον Τάσο Μάρκου ήταν πολύ καλύτερη από τον αγώνα πριν από τον αγώνα με τον Εθνικό στο ΣΓΠ (0-2). Και αφήστε τον να τονιστεί για να λυγίσει την κόκκινη αντίσταση և Στο 80ο λεπτό, ο στόχος του νεοαποκτηθέντος κεντρικού επιθετικού Marco Poppe ήταν απαραίτητος για να κερδίσει 1-0.

Στον αγώνα εναντίον του αντιπάλου τους փաստ, στην πραγματικότητα, στο σπίτι, τα πράσινα δημιούργησαν πολλές συνθήκες, ενώ είχαν πολύ καλό ρυθμό, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Το καλό ήταν ότι δεν πνίγηκαν σε ένα ποτήρι νερό μέχρι να σημειωθεί το γκολ και βρήκαν έναν τρόπο να ανοίξουν την άμυνα του αντιπάλου, ακόμη και από το στατικό στάδιο.

Φυσικά, εκτός από το σκορ opened… που άνοιξε ο Σέρβος επιθετικός στο δίχτυ των αντιπάλων στην Κύπρο, συμπεριλαμβάνεται και η παρουσία του Λοΐζου Λόιζος. Ο νεαρός Κύπριος επιθετικός μπήκε στο γήπεδο στο 54ο λεπτό, έδωσε στην Ομόνοια μια νέα ζωή, βοηθώντας τον να γίνει πιο επικίνδυνος.

Τέλος, η επέκταση της αήττητης σειράς “τριφύλλι” για το 11ο παιχνίδι είναι αξιοσημείωτη. Τρία σημεία, ωστόσο, το έφεραν στην κορυφή, ισοδυναμώντας αλλά ξεπερνώντας τον Απόλλωνα λόγω των αποτελεσμάτων μεταξύ τους (2-1, 0-0). Ωστόσο, θα περιμένει την επίσκεψή του στην έδρα της Νέας Σαλαμίνας την Κυριακή (24/1) για να δει πού θα το φέρει στο τέλος του 21ου αγώνα.