Ομόνοια և Η ανορθωση παρέμεινε στο μηδέν

Το ντέρμπι GSP μεταξύ Ομόνοια onia Ανόρθωση κατέληξε σε ισοπαλία χωρίς γκολ για το δεύτερο αγώνα του δεύτερου γύρου του Πρωταθλήματος.

Οι Πράσινοι της Λευκωσίας σημείωσαν 60 πόντους και η ομάδα της Αμμοχώστου σημείωσε 53 πόντους.

Τα πρώτα 45 λεπτά του ΣΓΠ κατέληξαν σε ισοπαλία καθώς και οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να βρουν το πίσω μέρος του διχτυού κατά τη διάρκεια μερικών από τις καλύτερες στιγμές τους. Γενικά, το ήμισυ του παιχνιδιού ήταν ισορροπημένο, παρά το γεγονός ότι ο Ομόνοια είχε περισσότερο χρόνο να ελέγξει την μπάλα.

Στον δεύτερο γύρο, και οι δύο ομάδες είχαν μια καλή ευκαιρία. Πρώτα η Ομόνοια με τον Χάμποχαν και μετά η Ανόρθωση με την Κβιλιτάγια.

Και οι δύο ομάδες είχαν μια κλασική ευκαιρία κατά τη διάρκεια του διαλείμματος, αλλά καμία από αυτές δεν σημείωσε γκολ. Ο Χασμπάουερ έχασε αρχικά τον Φάμπιανο και ένα λεπτό αργότερα η Λόρια είπε «όχι» στον Παπούλη, κάνοντας 0-0.