Ο Άλι και ο Μπέιλ εντυπωσιάζουν στη ρουτίνα των Σπερς του Βόλφσμπεργκ

Οι Dele Alli και Gareth Bale διεκδίκησαν τις θέσεις τους στην πρώτη ομάδα της Tottenham Hotspur με υπέροχα γκολ σε μια νίκη 4-0 έναντι του αυστριακού συλλόγου Wolfsberg στο τελευταίο 32 δευτερόλεπτο του Europa League την Τετάρτη.

Ο Άλι έχει πέσει κάτω από τη σειρά του ρεκόρ υπό τον προπονητή Χοσέ Μουρίνιο, δεν ξεκίνησε ένα παιχνίδι της Πρέμιερ Λιγκ από την πρώτη ημέρα της σεζόν, αλλά ήταν σαφώς στη διάθεση να εντυπωσιάσει.

Ο μέσος παρήγαγε ένα εντυπωσιακό overhead kick στο 10ο λεπτό για να δώσει στο πλευρό του το προβάδισμα τη νύχτα, αφού κέρδισε το πρώτο σκέλος 4-1 στη Βουδαπέστη.

Ο Άλι έδωσε στη συνέχεια ένα σταυρό για τον Carlos Vinicius για να το κάνει 2-0 πέντε λεπτά μετά το ημίχρονο και ήταν πάλι ο πάροχος ως Μπέιλ, ως υποκατάστατο, έσπασε σε ένα μαγευτικό τρίτο γκολ με το αριστερό του πόδι.

Ο Vinicius, ένας άλλος παίκτης των Σπερς που δυσκολεύτηκε να εμφανιστεί στην Πρέμιερ Λιγκ, σημείωσε το δεύτερο γκολ του το βράδυ αργότερα καθώς η Τότεναμ έφτασε στα 16 τελευταία με συνολική νίκη 8-1.