Ο Έβερτον βλέπει ξανά ένα κουαρτέτο

LINDS-EVERTON. 1-2:

Στάδιο: Πάρκο Goodison

Ο Έβερτον επέστρεψε στους τρόπους νίκης μετά από δύο αγώνες, απομακρύνοντας 2-1 από τον Λιντς και βλέποντας ξανά “τέσσερα”.

Μόνο στο 1ο λεπτό η Ραφήνα χτύπησε τα σώματα και στο 9ο λεπτό ο Γκόμεζ άνοιξε την αριστερή θέση στον Ντιν, ο οποίος έκανε μια στροφή και ο Σιγκέρντσον έφτασε στο 0-1.

Στο 11ο λεπτό, ο Melier δεν είπε όχι στον Calvert Levin տեղը, αντίθετα, μετά το όμορφο σουτ του Klitsch, ήταν η σειρά του Olsen, ενώ στο 20ο λεπτό ο Leeds είχε ένα τερματοφύλακα με τον Alioski. Στο 26ο λεπτό, ο Όλσεν έγραψε εντυπωσιακά την κεφαλιά, και στο 28ο λεπτό, ο Ρίτσαρντσον έχασε μια εξαιρετική ευκαιρία για το “Έβερτον”, ενώ στο 29ο λεπτό, το “Eiling” έσωσε μπροστά από τον Κάλβερτ Λεβίν.

Ο πυροβολισμός του Κάλβερτ Λεβίν έφτασε στο 36ο λεπτό, αλλά τελικά στο 42ο λεπτό ο Άγγλος βρήκε το γκολ για το “Έβερτον”. Ο Sigurdsson πήρε το κόρνερ, ο Godfrey αφαίρεσε το πρώτο σουτ από την επαφή και ο Calvert Levin, με μια νέα κεφαλίδα, έκανε το σκορ 0-2.

Ο Λιντς ήρθε δυνατός στην επανάληψη և Στο 48ο λεπτό, ο Μπάμφορντ ισοφάρισε με τον Ραφινία, ο οποίος το μείωσε σε 1-2 με ένα σουτ από το ύψος της περιοχής.

Στο 62ο λεπτό, ο Όλσεν έσωσε μετά από το λάθος του Γκόνφρι, και στη συνέχεια είπε όχι στην Ραφήνα, και στο 72ο λεπτό, το κεφάλι του Μπάμφορντ προσγειώθηκε στο τερματικό του Έβερτον.

86Σε: Ο Melier είπε όχι για το χτύπημα του Calvert Levin

VA ΣΤΙΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ: Melier, Cooper, Ealing, Dallas, Stroke, Klitschko (69 ‘Roberts), Phillips, Harrison (88’ Costa), Alioski (78 ‘Hernandez), Bamford, Rafinha

ΕΒΕΡΤΟΝ. Olsen, Dean, Godfrey, Mina, Holgate, Sigurdsson, Ducur, Gomez, Iwobi (88 king), Calvert Levin, Richardson (80 ‘KIN)

πηγή: aek365.org