Ο Ίντερ έκανε τη δουλειά του

ΣΕΙΡΑ: ένα-20:ότι: MR ET UYT

INTER-BENEVENTO: 4-0

Στάδιο: San Siro

Επιστρέφοντας στις νίκες της Ίντερ, που επικράτησε του Μπενεβέντο 4-0, και πάλι πλησίασαν το Μιλάνο με δύο πόντους.

Στο 7ο λεπτό, ο Eriksen έκανε ένα λάθος από τα δεξιά και ο Imrota σημείωσε ένα δικό του γκολ για 1-0. Στο 34ο λεπτό, μετά το πέρασμα του Eriksen, ο Hakim πήρε το προβάδισμα, αλλά η μπάλα βγήκε ακριβώς όπως το σουτ του Lautaro στο 36ο λεπτό.

Στο 48ο λεπτό, ο σταυρός του Eriksen από το αριστερό χτύπημα του στόχου Gilk, σταμάτησε τη θέση του Μπενεβέντο και ο Lautaro αντέδρασε, αλλά είδε ότι το γκολ του έμεινε εκτός παιχνιδιού.

Ωστόσο, στο 57ο λεπτό, ο Lautaro νίκησε τους αντιπάλους του στο ύψος της περιοχής και το έκανε 2-0, και στο 67ο λεπτό, ο Montipo έκανε ένα τραγικό λάθος, ο Lautaro τον γύρισε εναντίον του και τον Lukaku – 3. 0 ..

Το “Ίντερ” είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα ին Στο 78ο λεπτό, ο Σάντσεζ έκανε κάθετη πάσα στον Λούκακου, ο οποίος επέστρεψε ήρεμα με ένα πέναλτι, κάνοντας το 4-0.

ΜΕΤΑΞΥ: Handanovic, Ranocchia, Scriniar (74 ‘De Fri), D’Abrosio, Hakimi, Barela (64’ Vidal), Galardini (80 ‘Sensei), Eriksen, Perisic, Lukaku (81’ Pinamodi), Lauta (Lauta).

ΜΠΕΝΕΒΕΝΤΟ. Modipo, Barba, Caldirola (60 ‘Paztina), Glick, Depaoli, Hetemayi, Viola (60’ Skiatarella), Ionica (70 ‘Tegio), Improta (70’ Fulon), Caprari (76 ‘Insigne), Lapadula