Ο αγώνας των Κυπρίων επιθετικών / 6 παικτών, 7 γκολ.

Οι Κύπριοι παίκτες είχαν το τιμητικό τους παράθυρο για το 19ο παιχνίδι του Πρωταθλήματος ΑΤΗΚ.

Συνολικά έξι Κύπριοι παίκτες βρήκαν δίχτυα στον προηγούμενο αγώνα.

Ο Loizos Loizou άνοιξε το σκορ the στο ντέρμπι εναντίον της AEL στο γήπεδο “ir irio” στο 6ο λεπτό.

Στη συνέχεια, στο παιχνίδι μεταξύ του Εθνικού Άκνα και του Απόλλωνα, ο Ιωάννης Πίττας ήταν ένας από τους κύριους ήρωες του ναυτικού αφού σκόραρε δύο γκολ σε αυτό το παιχνίδι.

Κατά τη διάρκεια του αγώνα APOEL-Hermes, ο George Vor Ephraim σημείωσε ένα όμορφο γκολ, βοηθώντας την ομάδα του να επιστρέψει τελικά στη νίκη.

Στο παιχνίδι Karmiotisa – Doxa, ο Martinos Christofi σκόραρε στο 85ο λεπτό, εξισώνοντας το παιχνίδι με ισοπαλία, δίνοντας έναν βαθμό στην ομάδα της Katokopia.

Είχαμε επίσης γκολ από τους Κυπρίους στη νίκη εκτός έδρας της Ένωσης εναντίον της ΑΕΚ. Ο Αντρέας Μακρής βρήκε το δίχτυ για τους οικοδεσπότες, ο οποίος έφτασε προσωρινά 1-1 στο 59, αλλά δύο λεπτά αργότερα, με ένα όμορφο γκολ, ο Δημήτρης Θεοδώρου έδωσε στην ομάδα του τρεις υπέροχους πόντους.

Στο παιχνίδι Karmiotisa – Doxa, ο Martinos Christofi σημείωσε στο 85ο λεπτό, ισοφάρισε το παιχνίδι, δίνοντας έναν βαθμό στην ομάδα της Katokopia.

Είχαμε επίσης γκολ από τους Κυπρίους στη νίκη εκτός έδρας της Ένωσης εναντίον της ΑΕΚ. Ο Ανδρέας Μακρής βρήκε το δίχτυ για τους οικοδεσπότες, ο οποίος έφτασε προσωρινά 1-1 στο 59, αλλά δύο λεπτά αργότερα, με ένα όμορφο γκολ, ο Δημήτρης Θεοδώρου έδωσε στην ομάδα του τρεις υπέροχους πόντους.