Ο Αλτάι θα ξεκινήσει τον δεύτερο γύρο στο μετατόπιση του Σαμψούν

İZMİR (AA) – Ο Altay, ο οποίος τερμάτισε το πρώτο ημίχρονο στο 1ο πρωτάθλημα TFF στην 4η θέση με 32 πόντους, θα είναι ο φιλοξενούμενος του Yılport Samsunspor, που είναι 1 βαθμός μπροστά από αύριο στον πρώτο αγώνα του δεύτερου ημιχρόνου.

Ο διαιτητής Murat Erdogan θα σφυρίξει στον αγώνα Yilport Samsunspor-Altay, ο οποίος θα ξεκινήσει στις 19:00 στο στάδιο Samsun Yeni 19 Mayıs.

Ο Αλτάι, ο οποίος ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο του πρωταθλήματος στην 4η θέση με 32 πόντους, πήγε κατευθείαν στον Σαμσούν από την Αττάλεια, όπου κάμπινγκ κατά τη διάρκεια του διαλείμματος. Οι τερματοφύλακες Burak Öğür, Anton Putsila, Armand Gnanduillet, Edin Cocalic και William Amorim αποχώρησαν από την ομάδα στο πρώτο ημίχρονο της ασπρόμαυρης ομάδας.

Οι άδειες των Deniz Kadah, Mehmet Erdem Uğurlu, Zeki Yıldırım, Murat Akça, Cebrail Karayel και Marcio Mossoro, τους οποίους η ασπρόμαυρη ομάδα ανακοίνωσε να συμπεριληφθούν στο προσωπικό τους, δεν έχουν ακόμη εκδοθεί.

Ο Αλτάι είχε ισοπαλία με τον Γιλπορτ Σαμσούνσπορ, τον οποίο φιλοξένησε στο πρώτο ημίχρονο.