Ο Απόλλωνας πήρε το προβάδισμα με τον δημοσιογράφο Κύπρου

Ο Απόλλων κάνει μια επικίνδυνη εκδρομή στο Ντασάκι Άχνα, όπου αντιμετωπίζει την τοπική εθνική ομάδα στο 19ο παιχνίδι του πρωταθλήματος.

Οι “Blues” θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες μετά την ήττα από την “Ομόνοια”, για να επωφεληθούν από τις απώλειες που σημειώθηκαν στο ντέρμπι “EL” μεταξύ “AEL” και “Omonia”.

Από την άλλη πλευρά, το “Ethnikos” ξεκίνησε μια νέα αρχή με τον Ηλία Χαραλάμπους να κάθεται στον πάγκο του, կարծես φαίνεται να μπορεί να πάρει αποτελέσματα από οποιαδήποτε ομάδα.

Προφίλ παιχνιδιού.

Ο Απόλλωνας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, ο οποίος πήρε το τιμόνι του παιχνιδιού από το πρώτο λεπτό · σε πολλές περιπτώσεις έψαχνε την μπάλα που θα τον ώθησε προς τα εμπρός, αλλά η ισχυρή γραμμή εθνικής άμυνας δεν επέτρεψε στο Blues να χάσει μεγάλες ευκαιρίες.

Όλα αυτά μέχρι το 41ο λεπτό, όταν ο Πίττας έλαβε ένα εξαιρετικό γκολ από τον Φιλιώτη, νικώντας τον Μπογκατίνοφ 0-1, που ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Εντεκα

Εθνικός: Bogatinov, Peratikos, Savich, Gorupets, Christoph, Davison, Papageorgiou, Kudobiak, pa akpa, Kostovsky, Kone

Απόλλων. Δημητρίου, Φιλιώτης, Juste, Catellaris, Salai, Denik, Kyriakou, Pittas, Matei, Dabo, Gakpe