Ο Απόλλων στον αέρα, ο ΑΕΛ με δυσκολία, η Ανόρθωση στο “διπλό” ντέρμπι προσφύγων

UCLan Cyprus ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ – Γκαλερί ακινήτων ΑΠΟΛΛΩΝ 0-3 (12-25, 09-25, 09-25)

Apollo Real Estate Gallery με τον «καλύτερο» αέραότι: Ανταγωνιστικό στο πρωτάθλημα γυναικών ΟΠΑΠ Α.

Ο νεοφερμένος πτέρυγας της Βενεζουέλας Περέζ “μπλουζ” έκανε μια ισχυρή περιστροφή, αναγκάστηκε άνετα μέσα σε μια ώρα εναντίον του UCLan Cyprus THI Avgorou, ο οποίος δοκίμασε άλλο παιχνίδι.

Το Gallery Gallery Apollo εξασφάλισε αρχικά τη διαφορά στα πρώτα σετ 02-07 և 07-18 για να κλείσει το σετ στις 21-25.

Στο δεύτερο σετ, το “blues” συνεχίστηκε με τον ίδιο ρυθμό, κάνοντας 08-15, κερδίζοντας 09-25, γράφοντας το σετ 0-2. Σε αυτή τη συλλογή ο κ. Ym Imarakis (UCLan Cyprus THI Avgorou) և Ο κ. Ia ipanis (Property Gallery Apollon) χρησιμοποιήθηκε ευρέως από παίκτες του αποθεματικού.

Το Property Gallery Apollo μπήκε αποφασιστικά στο τρίτο σετ, προχωρώντας 01-05. Η ομάδα της Λεμεσού σχηματίστηκε 06-15. Οι παίκτες του G. Giapanis σημείωσαν το σκορ 08-21 և 20 και κέρδισαν 09-25.

UCLan Cyprus THOI AVGOROU (Δ. ΖΥΜΑΡΑΚΗΣ): Ε. Ζυμαράκη ,, Αντωνίου, Χαραλάμπους, Ευσταθίου, Μιχαήλ, Λίμπερο: Παπαδοπούλου. – Αλλαγές. Carius, Luke, Kayke, Christ.

Γκαλερί Ακινήτων APOLLO (Γ. ΓΙΑΠΑΝΗΣ). Iordanous, Ventura, Lavruk, Perez, Κωνσταντίνου – Λίμπερο 1: Χριστοφόρου, Λίμπερο 2: Ζακαίου – Αλλαγές. Λάμπρου, Σιμανόβσκι, Ευσταθίου, Συμεού, Λευκίου:

Μια δύσκολη αλλά ακριβή νίκη

Robo Markets AEL – LEMESOS VOLLEYBALL 3-0 (25-19, 25-21, 25-17)

Η Robo Markets AEL πέτυχε μια δύσκολη αλλά ανεκτίμητη νίκη που την κράτησε επιπλέουσα, εξισώνοντάς την με την γκαλερί Apollon Real Estate. Την Τρίτη 19 Ιανουαρίου, στο “μίνι” ντέρμπι στη Λεμεσό, το οποίο έλαβε χώρα στο αθλητικό κέντρο “ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΟΜΟΝΙΔΗΣ”, κέρδισε το δύσκολο παιχνίδι του παιχνιδιού βόλεϊ Λεμεσού με ίσους πόντους – 3-0 σετ

Ο αγώνας αποδείχθηκε εξαιρετικός, καθώς ο Robo Markets AEL εξαναγκάστηκε λόγω της ποιότητας և επειδή η ομάδα βόλεϊ της Λεμεσού τελικά έχασε την επαφή με το σκορ. Η ομάδα του Α. Σπύρου έδειξε εξαιρετικά στοιχεία, θέτοντας τα “μπλε-κίτρινα” σε πολύ δύσκολη θέση.

Η Robo Markets AEL απέφυγε 11-05 στο πρώτο σετ, αλλά το “ροζ” το μείωσε σε 12-09. Η συνάντηση αποδείχθηκε εξαιρετική. Το βόλεϊ της Λεμεσού ήταν ισοπαλία 17-17 Το “Blue-Yellows” κατάφερε να αποφύγει 4 πόντους με σκορ 21-17, χάνοντας με δυσκολία 25. 25 έως 27, γράφοντας το σετ 1-0.

Το “Blue-Yellows” μπήκε ύποπτα στο δεύτερο σετ, με αποτέλεσμα 09-04. Ωστόσο, το “ροζ” και πάλι μειώθηκε σε τρία, 11-08, αλλά μόνο προσωρινά αφού η AEL απέφυγε 14-09. Ο Α. Σπύρος μείωσε την ομάδα σε 18-17 πόντους με μια αλλαγή φιλοσοφίας, κάνοντας το σετ ντέρμπι. Τα Blues, ωστόσο, κατάφεραν να ξεπεράσουν τις δυσκολίες, αυξάνοντας 23-18, και τελικά κέρδισαν 25-25 στα 25, γράφοντας το σετ 2-0.

Στον προκαταρκτικό γύρο, το τρίτο σετ ήταν διφορούμενο, και οι δύο ομάδες πήγαν 06-06. Το βόλεϊ της Λεμεσού παρέμεινε κοντά μέχρι τις 14-12, αλλά οι παίκτες πήγαν στο St. Ο Masia εξασφάλισε ένα προβάδισμα επτά πόντων με σκορ 22-15, κερδίζοντας τελικά 25. 17 στα 25 και στο παιχνίδι με 3-0 σετ.

Robo Markets AEL (S. MASIAS): Katsunotu, Stedile, Pechlivani, Pavlu, Da Silva, Spiru – Libero: St. Κωνσταντίνος – Αλλαγές. Γκρίμπαν – Στεφανίδι.

LEMESOS VOLLEYBALL (Α. ΣΠΥΡΟΥ): Ε. Mikhail, Siskou, Amarain, Konstantinidou, Bojianu B., Azevedo. – Libero 1: A. Michael, Libero 2: Karaoli – Αλλαγές: Bojianu R., Κωνσταντοπούλου, Λάσπου, Σιδέρα.

Εξαιρετικό διπλό στο ντέρμπι προσφύγων

έναNORTH OS S – OLYMPIAD NEAPOLEOS 0-3 (19-25,19-25), 20-25)

Ένα σημαντικό διπλό καταγράφηκε στο ντέρμπι των προσφύγων την Τρίτη 19 Ιανουαρίου 2021, από την Ολυμπιάδα Ν. Η ομάδα του anis Nikolakis στα 12ης: Το 74, νίκησε το “Anorthosis” 0-3 στο αθλητικό κέντρο “Anorthosis”.

Գ. Με τη νίκη του, η ομάδα του Νικολάκη φιλοδοξεί σε καλύτερη θέση από το 3ότι: θέση στο τέλος μιας κανονικής γραμμής. Το “Anorthosis” έχασε την ευκαιρία να μειώσει την απόσταση από τον αντίπαλο, πρώτα απ ‘όλα, ενώ έμεινε στο 4ότι: θέση.

Στον αρχικό γύρο, το ντέρμπι ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες και με τις δύο ομάδες, με προβάδισμα 08-07 (Ανόρθωση), 08-09 (Ολυμπιάδα). Στη μέση του σετ, επικράτησαν οι Ολυμπιακοί, κάνοντας +5 15-20, το οποίο ήταν αποφασιστικό για το αποτέλεσμα του σετ, το οποίο εξασφάλισε 19-25 στο 22. 0: 1 ήταν γεγονός για την ομάδα της Νάπολης.

Και οι δύο ομάδες πήραν σειρά στην αρχή του δεύτερου σετ. Αλλά οι Ολυμπιακοί Αγώνες βρήκαν και πάλι έναν τρόπο να ξεφύγουν, με τέσσερις 08-12 στο αποφασιστικό σημείο. Ωστόσο, η «Ανόρθωση» ήταν μειωμένη 2. 12-14, και προπονητής Γ. Ο Νίκολας ζήτησε ένα διάλειμμα.

Οι Ολυμπιακοί δεν πανικοβλήθηκαν, πήραν τα ηνία ξανά 17-22, για να αναγκαστούν ξανά με σκορ 19-25 στα 26, εξασφαλίζοντας δύο σετ “αέρα”.

Ένα πραγματικό ντέρμπι έλαβε χώρα στο τρίτο σετ. Οι Ολυμπιακοί ήταν μπροστά 02-05, αλλά η Ανόρθωση είχε τη βούληση να κερδίσει το σετ, σχεδόν πάντα προβάδισμα 17-16. Μετά από αυτό, η ομάδα του Γ. Νικολάκη πήρε ένα “μαξιλάρι” – τρεις βαθμούς 17-20, αλλά η “Μεγάλη Κυρία” το μείωσε ξανά – 19-20. Οι Ολυμπιακοί, ωστόσο, συνεχίστηκαν, παίρνοντας το σετ 20-25, και ο αγώνας με ένα υπέροχο σετ 3 πόντων 0-3 σε 26.

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ (AL. BOSKOVIK): Vasiliu, Caetano, Riala, Charalambous, Ioannou, emb embila – Libero. David – Αλλαγές από την Bratunhina

ΟΛΥΜΠΙΑΔ Ν. (Γ. ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ): Petruu, Mudritskaya, Kudworth, Manitaru, Leonidu, Hudima. – Λίμπερο: Πλαίσιο – Αλλαγές. Ντοντσούκ.