Ο Ατλέτικο έφαγε το πρόσωπό του Δημοσιογράφος Κύπρος

Η απώλεια στη La Liga είναι πλέον επίσημη.

24 ώρες μετά τη μεγάλη νίκη της Ρεάλ Μαδρίτης στο Clasico, ο Ατλέτικο έχασε δύο πόντους από την Ανδαλουσία (1: 1) με τον Μπέτις, και ο συμπατριώτης τους Ρεάλ κρύβεται τώρα με ένα σημείο, δύο βαθμούς πίσω από τη Μπαρτσελόνα (67-66-65).):

Έχουν απομείνει οκτώ παιχνίδια, φαίνεται ότι πηγαίνουμε με πλήρη ταχύτητα για τον τελικό ωτοστόπ στην Ισπανία, և κατά τη διάρκεια του ντέρμπι μεταξύ τους, απομένει μόνο η Barcelona-Atletico από τα τρία.

Και όμως, στο “Benito Villamarino” όλα ξεκίνησαν υπέροχα για τους φιλοξενούμενους, γιατί στο 5ο λεπτό η Κορέα “σερβίρεται” στο Carasco, αυτός, σε ένα άδειο σπίτι, δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ για “Rochiblancos”.

Στο 14ο λεπτό, στην πραγματικότητα, ο “Ατλέτικο” έχασε την τεράστια ευκαιρία με σκορ 0-2, αλλά ο Μπράβο είπε “όχι” στον Σαούλ στο 19ο λεπτό για να εξισώσει τους γηπεδούχους.

Μετά τον σταυρό Joaquin, ο Tejo, ο οποίος είχε μια τρομερή θέση στην κίνηση από το ύψος της ποινής, έπαιξε ισοπαλία για τον Betis.

Στο 33ο λεπτό, ο Μπράβο ενήργησε και πάλι στο σουτ της Κορέας, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Έμερσον δεν βρήκε γκολ.

Στα δεύτερα 45 λεπτά, η Μπέτις είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες για να κερδίσει τον αγώνα. Στο 56ο λεπτό, ο Έμερσον έκανε μια κεφαλιά, και ο Ομπλάκ δυσκολεύτηκε να αφαιρεθεί, ενώ στο 74ο λεπτό, ο Ράμπαλ απέτυχε επίσης να σκοράρει.

Ο Ατλέτικο ξύπνησε τώρα με την αναβολή, χάνοντας δύο τεράστιες ευκαιρίες με την Κορέα (90 ‘+ 1’, 90 ‘+ 5’), αλλά ο Μπράβο τον νίκησε και στα δύο score 1-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Το πρόγραμμα του 30ου αγώνα

Παρασκευή, 9/4

Χουέσκα-Έλτσε 3-1

(3 ‘, 88’ գրիչ. Միր, 30 ‘Ramireth – 4’ aut. Vavro)

Βιγιαρεάλ-Οσασούνα

(70 ‘Garcia auto – 64’ Mongagiola, 74 ‘Budimir)

Βαλένθια-Ρεάλ Σοσιεδάδ 2-2

(60 ‘Grich. Vas, 73’ Paulista – 33 ‘Guevara, 45’ Isaac)

Χετάφε-Ρεάλ Μαδρίτης (22:00)

Ο αγώνας Μπιλμπάο-Βαγιαδολίδ-Βαρκελώνη-Γρανάδα θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 28/4 το επόμενο Σάββατο (17/4) στην Καταλονία պատճառով λόγω της τελικής κλήρωσης στη Χώρα των Βάσκων.

Η 31η συνεδρίαση θα πραγματοποιηθεί στις 21 April 22 Απριλίου και στις 32 στις 24 Απριλίου 25, 26.