Ο Ατλέτικο συναντήθηκε και ο δημοσιογράφος Κύπρος διασώθηκε ξανά

Δύο παιχνίδια χωρίς νίκη ήταν πάρα πολύ για την Ατλέτικο Μαδρίτης, που έδειξε σημάδια ανάκαμψης և 2. Κέρδισαν 0-0 πλεονέκτημα έναντι της Βιγιαρεάλ στην Teramika, ξεφεύγοντας και πάλι από τη 2η θέση του τουρνουά +5

Στο 24ο λεπτό, ο “Ροχιμπλάνος” άνοιξε το σκορ με το γκολ του Πεδάρατα, σε έναν γύρο που παρακολουθείται στενά από το VAR για επιθετικές παραβιάσεις προτού να επιτευχθεί κανονικά το γκολ.

Το δεύτερο γκολ σημειώθηκε από την ομάδα του Diego Simeone στο 69ο λεπτό, όταν ο aao Felix “πυροβόλησε” τον Asenjo με ένα όμορφο σουτ από το ύψος της περιοχής.

Το “κίτρινο υποβρύχιο” δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες τα τελευταία 20 λεπτά, σημείωσε ακόμη και ένα γκολ με την Baena (81 ‘), αλλά το σκορ δεν άλλαξε.

Λεπτομέρειες για το 25ο πρόγραμμα αγώνων.