Ο Αχ αχίντ έστειλε “8” στον ΑΠΟΕΛ και στον Απόλλωνα στο σπίτι του. (φωτογραφίες)

Η APOEL νίκησε τον Apollon 2-1 στο “GSP” και πήρε ένα εισιτήριο στο “8” του κυπριακού κυπέλλου.

Οι οικοδεσπότες ήταν μπροστά από το Yeprem στο 8ο. Με ένα δικό του γκολ στο 48ο λεπτό, ο Σιέλης έκανε το σκορ 1-1 και ο Αχ αχίντ, ο οποίος πήρε την 78η θέση, προκρίθηκε στην ομάδα του.

Ο αγώνας.

Στο 8ο λεπτό, η APOEL ήταν χαρούμενη που άνοιξε το σκορ μετά από ένα γκολ με τον Giorg Ahid σε ένα παιχνίδι εναντίον του Giorg Orjos Ephraim. Αρχικά, ο στόχος δεν επιτρεπόταν οφσάιντ, αλλά μετά τη δοκιμή VAR μετρήθηκε.

Ο επόμενος καλός γύρος ήταν στο 23ο λεπτό, όταν ο πυροβολισμός του ian Anniotas στην κλειστή γωνία του Uzoho έληξε σε μια γωνία μετά τη δράση του νιγηριανού τερματοφύλακα.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, οι συλλεχθέντες έκαναν το Ludemo … σκουπίδια, μπήκαν στην περιοχή, ολοκλήρωσαν τη σκηνή μόνη της, κυνηγώντας από τη γωνία με τον Δημητρίου

Δεύτερο ημίχρονο:

Στην αρχή του ημιχρόνου, ο προπονητής του Απόλλωνα Ίνις Πετράκης έβαλε τον Πίττα στο παιχνίδι.

Ο κυπριακός πτέρυγας, τρία λεπτά μετά την είσοδό του, μπήκε στο έδαφος του ΑΠΟΕΛ, έκανε ένα πέρασμα, η μπάλα χτύπησε την αριστερή θέση του Οζόχου, και στο δρόμο της επιστροφής χτύπησε τον Σιέλη και εμφανίστηκε στο δίχτυ.

Από εκεί, οι δύο ομάδες επιβραδύνθηκαν και δεν αποτέλεσαν ιδιαίτερη απειλή.

Στο 78ο λεπτό, ο APOEL πήγε στην αντεπίθεση με τον Yeprem, ο οποίος μοιράστηκε έναν ahid στα αριστερά, πέρασε στον αμυντικό του αντιπάλου, τοποθέτησε τον Δημητρίου σωστά 2-1, δίνοντας το προκριματικό στον APOEL.