Ο Γαβριήλ είχε μια λύση και ο ΑΠΟΕΛ «κοιτάζει» την Ανόρθωση

Η APOEL νίκησε το ENP 6-0 στο GSP χάρη στο πρώτο γκολ του Gabriel στο πρωτάθλημαότι: Συνάντηση της Ομάδας 2.

Η ομάδα του Σάββα Προυσαϊτίδη παραμένει αήττητη για το όγδοο συνεχόμενο παιχνίδι, ενώ έχει κερδίσει πέντε συνεχόμενα και τώρα προετοιμάζεται για το ντέρμπι του Κύπελλο με την Ανόρθωση στον Παπαδόπουλο.

Για το ντεμπούτο Vrontis, είναι δύσκολο να παραμείνετε στην ΕΠΓ.

Εικόνα παιχνιδιού:

Οι οικοδεσπότες ήταν πολύ χαρούμενοι και έδειξαν ποιος ήταν το αφεντικό από το πρώτο λεπτό.

Ο Σαχάρ πήρε το προβάδισμα από τα 15 μέτρα έξω, αλλά η μπάλα έφτασε στα πλάγια. Στο 10ο λεπτό, ο De Vincenzo απείλησε με ένα ψεύτικο σουτ, αλλά βγήκε στο γήπεδο.

Ο επιθετικός μονόλογος του Σάββας Πουσαϊτίδης συνεχίστηκε το 16οΣε: Στο λεπτό, ο Gabriel μετέτρεψε την κυριαρχία των μπλε-κίτρινων σε γκολ. Ο νεαρός Κύπριος μέσος, αποφεύγοντας τον αντίπαλό του σε “ποδιά”, σε μια τρομερή δράση, έκανε ένα ισχυρό χτύπημα, αφήνοντας το άγαλμα του ac Gaczyski να ανοίξει το σκορ (1-0).

Στο 23ο λεπτό, το APOEL θα μπορούσε να διπλασιάσει το γκολ του όταν ο De Vincenzi μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ, αλλά είδε τον φιλοξενούμενο τερματοφύλακα να αποκρούστηκε και η μπάλα εμφανίστηκε στο τερματικό.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν ξεκίνησε αρκετά καλά, αλλά τα λεπτά πήγαν καλύτερα.

Και στις δύο περιπτώσεις, το μπλε και τα κίτρινα πλησίαζαν να σκοράρουν το δεύτερο γκολ, ωστόσο, στο 62ο λεπτό, η θέση του Κασόντη αποκλείστηκε από τους αμυντικούς των φιλοξενούμενων από μια ευνοϊκή θέση, και στο 64ο λεπτό, ο Γκάτσκι οδήγησε το γκολ με φοβερή δράση. κάπου στη γωνία. Σαχάρ.

Στη δεκαετία του ’70, ήταν η σειρά του μπάσκετ να “αγγίξει” τον ισοσταθμιστή, αλλά ο Ντένινγκ είδε το σουτ να σταματά κοντά στο τερματοφύλακα της Σίλβα.

Η ομάδα του Savvas Pursaitidis βρήκε επίσης το δεύτερο γκολ στο 90ο λεπτό του αγώνα με τον ah ahid, κάπως από το 16ο λεπτό 1. Το σκορ 0 με το γκολ του Γκάμπριελ ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Με αυτή τη νίκη, η APOEL πετυχαίνει πέντε συνεχόμενες νίκες, αυξάνοντας 46 πόντους και τώρα παρακολουθεί τον πρώτο από τους δύο αγώνες κυπέλλου εναντίον της Ανόρθωσης στον Παπαδόπουλο.

Από την άλλη πλευρά, η παραμονή στην ΕΠΓ είναι ακόμη πιο δύσκολη, καθώς βρίσκεται στην προτελευταία θέση με 27 πόντους.

APOEL (Παρουσιτίτιδα). Silva, Apostolakis, Jorge, Cielis, Wheeler, Diaz, De Vincenti (89 ′ amp ampala), Gabriel (80 ′ ahid), Castononis (67 ′ Vrontis), Clonaridis (67 ′ Nushiu), Saharga (80)

Στον πάγκο: Uzo, Santos, Anuar, Merkis, Z ampala

ENP (Ελευθερίου):Gachski, Kotsonis (46 ′ Barbosa), Maisurandze, Balazic, Lucero (46 ′ Irep), Barney, Udozi (73 ել Bellone), Felipe, Denning, Markovski (46 ′ Cosmas), Ngo

90 delay Καθυστέρηση δύο λεπτών.

89 ‘Ο De Ampala αντικαθιστά τον De Vincenti.

80 ‘Ο Σαχάρ και ο Γκάμπριελ φεύγουν, μπαίνει η βοήθεια του Ντονγκάλα Αχ.

73 ‘Ο Bellone αντικαθιστά τον Udoz.

70 նջ Δέσμη για ENP Σε έναν πυροβολισμό του Ντένινγκ.

67 μέσα Vrontis και Nushiu μέσα, Castontonis και Clonaridis έξω.

64 ելով Τοποθετώντας τον Ben Sahar, ο Gatsky έσπρωξε τη γωνία εντυπωσιακά.

Ο 62K Castononis δημιούργησε ένα παιχνίδι από μια ευνοϊκή θέση, αλλά την τελευταία στιγμή, η άμυνα της ΕΠΓ “σταμάτησε”.

55 ‘Ο Ντένινγκ είδε τον Σίλβα έξω από το κουτί, έκανε μακρύ σουτ, αλλά δεν εμφανίστηκε έξω.

46 ′ Cosmas, Irep և Barbosa στη θέση Markowski, Lucero և Cotsoni.

ΜΕΡΟΣ Β.

ΠΑΝΩ ΜΙΣΟ.

33 ‘Ο De Vincenzi έφτασε στη θέση, αλλά ήταν οφσάιντ.

27 ‘Κατακέντηση.

23: Ντε Βίνσεντ μπήκε στην περιοχή, έκανε ένα ισχυρό χτύπημα, Ο Gatsefks τον ώθησε πίσω για να τελειώσει η μπάλα οριζόντια δέσμη

19 Χάθηκε το κεφάλι του Ούντοζι.

16 ‘ΓΚΟΛ 1-0. Ο Gabriel ανοίγει το σκορ με ένα τεράστιο λάκτισμα από το ύψος της περιοχής.

10 ′ Καλό ψεύτικο σουτ από τον De Vincenti, δίπλα στο αριστερό πιρούνι του Gatzewski.

1B Ο Ben Sahar πραγματοποίησε το παιχνίδι ακριβώς πάνω από τα δοκάρια.