Ο Γαλατασαράι σημείωσε 3 πόντους με ένα γκολ

Γκαλατασαράι, Τουρκία Σούπερ Λιγκ εβδομάδα 21 Η νέα Malatyaspor ήταν η προσκεκλημένη.

Στο 10ο λεπτό, ο δεξιός τερματοφύλακας του Umut Bulut έμεινε στη Muslera στο κεφάλι του Acquah, ο οποίος ανέβηκε καλά στο πλήθος.

Η συνάντηση με τη σκουριά Feghouli έδωσε πίσω από την άμυνα στο 23ο λεπτό, ο Abdulsamed Damlu παραχώρησε την μπάλα την τελευταία στιγμή και στη συνέχεια η άμυνα ανέλαβε τον κίνδυνο.

Στο 27ο λεπτό, όταν ο Saracchi χτύπησε την περιοχή πέναλτι από την αριστερή πτέρυγα, η κεφαλή του Emre Kılınç πήγε αυτόματα με ένα μικρό γύρο από δέρμα.

Σε συνάντηση με την μπάλα που έστειλε ο Adem Büyük στην περιοχή πέναλτι από τη δεξιά πτέρυγα στο 35ο λεπτό, ο Umut Bulut έμεινε στον δερμάτινο τερματοφύλακα της Muslera.

Στο 36ο λεπτό, ο τερματοφύλακας Abdulsamed Damlu κατάφερε να ελέγξει την κεφαλιά του Emre Kılınç, ο οποίος συναντήθηκε με το δεξί σκουριά του Babel.

Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα είναι 0-0.

Δεύτερο ημίχρονο

Στο 59ο λεπτό, αναπτύσσοντας από τη δεξιά πτέρυγα, ο Umut Bulut, ο οποίος γνώρισε τη μέση του Chebake στην επίθεση Yeni Malatyaspor, άφησε τη μπάλα από την πρώτη γραμμή της περιοχής του πέναλτι και ο Tetteh έφτασε στη στρογγυλή δερμάτινη κορυφή.

Στο 62ο λεπτό, ο Karim Hafez, ο οποίος έφτασε στη μπάλα με το ελεύθερο λάκτισμα έξω από την περιοχή του πέναλτι, βγήκε από την κορυφή με ένα μικρό περιθώριο.

Ο Γαλατασαράι πήρε το προβάδισμα στο 88ο λεπτό. Το σκληρό χτύπημα του Μπάμπελ έξω από την περιοχή του πέναλτι, η μπάλα γνώρισε τα δίχτυα από τα αριστερά του τερματοφύλακα Abdulsamed Damlu: 0-1

Ο αγώνας τελείωσε με το πλεονέκτημα 1-0 του Galatasaray.