Ο Γαλατασαράι σημείωσε 3 πόντους με 3 γκολ

Η Εβδομάδα 23 της Τουρκίας Super League στο Γαλατασαράι, όπου οι φιλοξενούμενοι είχαν το Medipol Basaksehir 3-0.

Στο 16ο λεπτό, ο Gulbrandsen, ο οποίος γνώρισε τη μπάλα στην περιοχή του πέναλτι με τη πάσα του Giuliano, χτύπησε τον τερματοφύλακα Muslera από την επάνω γωνία.

Στο 18ο λεπτό, ο Epureanu, ο οποίος ανέβηκε στη μπάλα με τον Marcao στην περιοχή του Galatasaray, παρέμεινε στο έδαφος, ενώ οι παίκτες του Medipol Başakşehir αντιτάχθηκαν στον διαιτητή Arda Kardeşler εν αναμονή της ποινής. Η Arda Brothers, που ήρθε στην άκρη και παρακολούθησε τη θέση μετά την προειδοποίηση της αίθουσας VAR, έδωσε απόφαση ποινής. Στο πέναλτι που χρησιμοποίησε ο Giuliano στο 22ο λεπτό, ο Muslera, ο οποίος έφτασε στα αριστερά του και έλεγχε τον δερμάτινο κύκλο, δεν επέτρεψε το γκολ.

Στο 35ο λεπτό, στη γωνία που χρησιμοποίησε ο Deniz Türüç από τα αριστερά, ο τερματοφύλακας Muslera πήρε τη μπάλα στην κεφαλιά του Duarte, ο οποίος ανέβηκε καλά στην περιοχή του πέναλτι.

Ο Γαλατασαράι προχώρησε 1-0 στο 45ο λεπτό. Στη μέση της μακράς δεξιάς του Ντονκ, ο Onyekuru, ο οποίος έφυγε πίσω από την άμυνα στην περιοχή του πέναλτι, κατευθύνθηκε πάνω από τη γραμμή υπόγεια διάβασης, η μπάλα συναντήθηκε με δίχτυα.

Ο Γκαλατασαράι ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα 1-0 μπροστά.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με το σήμα του διαιτητή.

Στο 55ο λεπτό, στη γωνία που χρησιμοποίησε η Belhanda από τα δεξιά, ο Μουσταφά Μωάμεθ, ο οποίος ανέβηκε καλά μπροστά από τα έξι περάσματα, χτύπησε το κεφάλι και η μπάλα ήταν auta από την πλευρά.

Στο 57ο λεπτό, ο Gulbrandsen, ο οποίος πήδηξε πίσω από την άμυνα με το πέρασμα του Mahmut Tekdemir και μπήκε στην περιοχή του πέναλτι από την αριστερή διαγώνια, χτύπησε το Donk αφού διόρθωσε τη γωνία του. Ο επιλέξιμος Gulbrandsen απέτυχε να τραβήξει την ομάδα του ρίχνοντας το δερμάτινο γύρο auta

Στο 64ο λεπτό, η Γαλατασαράι αύξησε τη διαφορά σε 2. Ο Ντονκ, ο οποίος σηκώθηκε καλά μπροστά από την υπόγεια διάβαση στη γωνία που χρησιμοποίησε ο Belhanda από τα δεξιά, έστειλε την μπάλα στο δίχτυ με το κεφάλι: 2-0

Συναντώντας με την μπάλα σε όλη την περιοχή του πέναλτι ακριβώς απέναντι από την περιοχή του πέναλτι με το πέρασμα του Linnes στο 74ο λεπτό, ο Belhanda έκανε ένα σκληρό σουτ μόλις διόρθωσε το δερμάτινο γύρο. Ο τερματοφύλακας Mert Günok έκανε την μπάλα από το κάτω μέρος του πόλου.

90 + 1. ανά λεπτό η κίτρινη-κόκκινη ομάδα κέρδισε μια ποινή Συναντώντας με την μπάλα στην αριστερή πτέρυγα, ο Onyekuru γλίστρησε από τον Muhammed Emin Sarıkaya με στυλ και μπήκε στην περιοχή του πέναλτι. Όταν ο Νιγηριανός παίκτης παρέμεινε στο έδαφος με την παρέμβαση του Muhammed Emin από πίσω, ο διαιτητής έδειξε το σημείο πέναλτι Arda Kardeşler. 90 + Ο Μουσταφά Μωάμεθ, μία από τις νέες μεταγραφές χρησιμοποιώντας το πέναλτι στο 2ο λεπτό, παρουσίασε τα δίχτυα: 3-0

90 + 4. Ο Halil Dervişoğlu, ο οποίος μπήκε στην περιοχή του πέναλτι από το δεξί σταυρό κάθε λεπτό, επέστρεψε από τον τερματοφύλακα Mert Günok.

Ο αγώνας τελείωσε με την κίτρινη-κόκκινη ομάδα 3-0.