Ο Γιόβιτς είναι εδώ στο Protathlima.com

Στη Ρεάλ Μαδρίτης, μπορεί να ήταν στη μέση του πάγκου, αλλά κατά την επιστροφή του στην Eintracht Frankfurt, ο Λούκα Γιόβιτς χρειάστηκε μόνο δύο επαφές με την μπάλα για να συλλάβει τους Eagles δύο φορές. Για να κερδίσετε ένα πλεονέκτημα 1 πόντου. Σάλκε.

Ένα υπέροχο παιχνίδι από τον Andy Hoyter από το “Eidracht”. Είχε συνολικά 19 τελικούς, 10 από τους οποίους ήταν στο σπίτι. Στο πρώτο ημίχρονο, οι “Eagles” πήραν το προβάδισμα, αλλά ένα λεπτό αργότερα κατάφεραν να το χάσουν. Τέλος, στο δεύτερο ημίχρονο, η λύση δόθηκε από τον Λούκα Γιόβιτς, ο οποίος ήρθε ως αναπληρωτής στο 62ο λεπτό, δέκα λεπτά αργότερα σκόραρε, αποκαθιστώντας τη διαφορά για την ομάδα του, και στην αναβολή, σκόραρε για δεύτερη φορά, κλείνοντας τη νίκη.

Ο Eintracht είχε την πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού στο 7ο λεπτό με τη βολή του Barcock, η οποία βγήκε λίγο έξω, ενώ στο 25ο λεπτό οι προσπάθειες του Younes εμφανίστηκαν στο τερματικό του Ferman. Στο 28ο λεπτό, το “Eagles” άνοιξε το σκορ όταν ο Durm έκανε ένα κακό σουτ, και η μπάλα εμφανίστηκε στον Andre Silva, ο οποίος το έλεγξε καλά και χτύπησε 1-0. Ένα λεπτό αργότερα η Schalke ισοφάρισε με την Κωνσταντινούπολη, ανεβάζοντας την Hope, ο Trapp έκανε μια κακή εκκίνηση, επιτρέποντας στον Αμερικανό επιθετικό να πυροβολήσει 1-1 από το περιθώριο.

Στο 72ο λεπτό, στην πρώτη καλή στιγμή του δεύτερου ημιχρόνου, ο Eidracht πήρε το προβάδισμα ξανά όταν ο Μπαρόκ άνοιξε την επιστροφή του Κόστατς, και ο Γιόβιτς, επιστρέφοντας στη Φρανκφούρτη στο πρώτο του παιχνίδι, έφτασε στο 2-1. Κατά τη διάρκεια της αναβολής, ο Σέρβος επιθετικός σκόραρε και πάλι 3-1 μετά τη δημιουργία του Κόστιτς.

ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΙΔΑ EINDRACHT. Trapp, Abraham, Hintereger (52 ′ Khrushchev), Entika, Durm (62 ′ Jovi)), Usti, Hasbe, Kosti Բ, Barkok (79 ′ Kamanda), Younes (80 C Tour)

“Σάλκε”. Ferman, Becker, Kambak, Nastazic, Kolasinats, Rama (45 ′ Bozdogan), Istanbul, Serdar, Arit (79 ′ Otsipka), Hope (87 ′ Kutuchu), Έξω

Πηγή: aek365.org