Ο εκπληκτικός της Pogba στέλνει την Man Utd με νίκη στο Fulham

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ανέκτησε την pole position στην Πρέμιερ Λιγκ, καθώς η εκπληκτική απεργία του Paul Pogba στο δεύτερο ημίχρονο τους κέρδισε 2-1 στο Fulham την Τετάρτη.

Η ομάδα του Ole Gunnar Solskjaer είχε προχωρήσει από την Λέστερ Σίτι την Τρίτη και στη συνέχεια από την Μάντσεστερ Σίτι νωρίτερα την Τετάρτη, αλλά απάντησε με την όγδοη νίκη της σεζόν.

Η Γιουνάιτεντ πήγε στην κορυφή με 40 πόντους από 19 παιχνίδια, δύο βαθμούς πάνω από την Πόλη, οι οποίοι έχουν παίξει λιγότερο παιχνίδι και ο Λέστερ. Είναι η πρώτη φορά που οκτώ χρόνια ήταν στην κορυφή του σταδίου της σεζόν.

Δεν είχε φανεί καλό όταν η Ademola Lookman επιβράβευσε τους οικοδεσπότες για ένα λαμπρό ξεκίνημα με την επίθεση στο σπίτι μετά από πέντε λεπτά.

Όμως, η United, που ήταν αργή, ζωντανεύει και ο Edinson Cavani ισοφάρισε από κοντά στο 21ο λεπτό μετά από ένα λάθος από τον τερματοφύλακα της Fulham Alphonse Areola.

Ένας αναζωογονημένος Pogba κέρδισε την United ένα ζωτικής σημασίας στο 65ο λεπτό όταν έκοψε και έριξε ένα ασταμάτητο σουτ πέρα ​​από την Areola.