Ο ηγέτης Galatasaray κερδίζει σερί σε 8 παιχνίδια

Γαλατασαράι, Τουρκία Σούπερ Λιγκ 27 εβδομάδες στο γήπεδο στο Δήμο Erzurumspor διασκεδάστηκε.

Ο Muslera έπαιξε στον αγώνα του 300ου Super League

Στο 15ο λεπτό, η μπάλα, η οποία δεν μπορούσε να αφαιρεθεί στη μέση του δεξιού Yedlin, παρέμεινε στο Onyekuru στα αριστερά του σημείου πέναλτι. Οι αμυντικοί, οι οποίοι παρενέβησαν στο λάκτισμα αυτού του παίκτη, εμπόδισαν τη δερμάτινη μπάλα να πάει στο τέρμα.

Στο 18ο λεπτό, η άφιξη του Gomes, στο τόξο της περιοχής του πέναλτι, χτύπησε την μπάλα που γύρισε ο Schwechlen, ο οποίος συμμετείχε στην επίθεση από τα δεξιά. Ο Muslera, ο τερματοφύλακας, ελέγχει έναν δερμάτινο κύκλο που έπεσε από το έδαφος.

Στο 24ο λεπτό, ο Ντα Κόστα χρησιμοποίησε ένα ελαφρύ ελεύθερο λάκτισμα από την αριστερή διαγώνια, και η μπάλα ήταν ελαφρώς αυτόματη από το πλάι.

Ο Γαλατασαράι πήρε το προβάδισμα στο 38ο λεπτό. Στη γωνία που χρησιμοποίησε ο Ömer Bayram από τα δεξιά, η μπάλα ήρθε στον Emre Kılınç στην απέναντι πτέρυγα. Στη μέση του Emre, ο οποίος μπήκε στην περιοχή του πέναλτι και κατέβηκε στην τελευταία γραμμή, χτύπησε το δερμάτινο γύρο Onyek με το κεφάλι του. Η μπάλα, η οποία επέστρεψε από τον τερματοφύλακα Göktuğ, αφέθηκε πίσω από τον Mustafa Muhammed, ο οποίος ήταν πίσω από έξι περάσματα. Στην ομαλή και σκληρή απεργία του αιγυπτιακού επιθετικού, το δέρμα πήγε σε στρογγυλά δίχτυα: 1-0.

Στο 40ο λεπτό, η μπάλα, την οποία η άμυνα δεν μπόρεσε να ξεφύγει από την ομάδα επισκεπτών στην περιοχή του πέναλτι, βρισκόταν μπροστά από τον Arda Turan κοντά στο σημείο πέναλτι. Στο σκληρό σουτ του έμπειρου ποδοσφαιριστή, το δέρμα γύρισε από τον στρογγυλό άνω πόλο.

Στο 45ο λεπτό, η κίτρινη-κόκκινη ομάδα αύξησε τη διαφορά σε 2. Προχωρώντας στο μεγάλο πέρασμα της περιοχής πέναλτι του Luyindama, ο Μουσταφά Μωάμεθ έκανε ένα πολύ δυνατό χτύπημα στο δεξί σταυρό. Η μπάλα που έπληξε τον άνω πόλο συναντήθηκε με τα δίχτυα: 2-0.

Στο 61ο λεπτό, στην ταχέως αναπτυσσόμενη επίθεση της ομάδας επισκεπτών, ο Rashani, ο οποίος βγήκε κομψά από τη Luyindama και μπήκε στην περιοχή του πέναλτι, αντιμετώπισε τον τερματοφύλακα Muslera. Αυτός ο παίκτης ήθελε να μεταφέρει το πέρασμα του στο Gomes, αντί να πυροβολήσει, αλλά όταν ήταν πίσω από το δερμάτινο στρογγυλό συμπαίκτη του, η ομάδα του δεν μπορούσε να εκμεταλλευτεί μια σημαντική ευκαιρία.

Ο Arda Turan, ο οποίος συναντήθηκε στην περιοχή του πέναλτι με τη μπάλα που έβγαλε ο Onyekuru στο 65ο λεπτό, μετέφερε το πέρασμα στον Emre Kılınç, ο οποίος ήταν στο τόξο, αφού μπλόκαρε το μέτωπο των αντιπάλων του. Το στρογγυλό δέρμα, το οποίο πήγε από το έδαφος με το λάκτισμα του Emre, συναντήθηκε με δίχτυα από τα δεξιά του τερματοφύλακα. Ωστόσο, ο διαιτητής Mete Kalkavan, ο οποίος εξέτασε τη θέση στο VAR, ακύρωσε το γκολ με το επιχείρημα ότι ο Onyekuru χειρίστηκε τη μπάλα.

Στο 73ο λεπτό, αφού η μπάλα έχασε από τη Belhanda, ο Chahechouhe μπήκε στην περιοχή του πέναλτι με τη πάσα του Osman Çelik και ο τερματοφύλακας Muslera δεν επέτρεψε το γκολ.

90 + 6. Ο Kerem Aktürkoğlu, ο οποίος κρέμασε πίσω από την άμυνα στο μακρύ πέρασμα του Taylan Antalyalı, χτύπησε τον τερματοφύλακα στην αριστερή διαγώνια μέσα στην περιοχή του πέναλτι, αλλά η μπάλα επέστρεψε από τον Göktuğ.

Ο Γκαλατασαράι κέρδισε τον αγώνα 2-0 με τα γκολ που σημείωσε στο πρώτο ημίχρονο.

Αυξάνοντας τη βαθμολογία του σε 57 με αυτή τη νίκη, ο Galatasaray συνέχισε την ηγεσία του με 3 πόντους μπροστά από τον δεύτερο Beşiktaş με περισσότερους αγώνες.

Το αήττητο σερί έχει 8 αγώνες

Ο Γκαλατασαράι έφυγε από τους τελευταίους 8 αγώνες στο Σούπερ Λιγκ με νίκες.

Η κίτρινη-κόκκινη ομάδα, η οποία έχασε την τελευταία ήττα στο πρωτάθλημα στο ντέρμπι του Μπέστικτα στην 19η εβδομάδα, σημείωσε τρεις πόντους στους επόμενους 8 αγώνες. Σε αυτή τη διαδικασία, ο Γκαλατασαράι νίκησε τους Γιουκατέλ Ντενιζλισπόρ, Γιεν Μαλατυασπόρ, Γκαζιαντέπ, Μεντιπόλ Μπασκάσεχρ, Φενερμπαχτσέ, Κασμπάσα, Άιτμιζ Αλανιάσπορ και στη συνέχεια τον Μπουγκισεχίρ Μπελεντίγι Ερζουρούμσπορ.

Ενώ η Γαλατασαράι σημείωσε 18 γκολ σε αυτούς τους αγώνες, είδε μόνο 3 γκολ στο κάστρο της.

έμβλημα69

Δεν χάνουμε 10 αγώνες στο γήπεδο

Η Γκαλατασαράι δεν σημείωσε ήττα στα 10 τελευταία παιχνίδια του πρωταθλήματος στο Στάδιο Türk Telekom.

Η κίτρινη-κόκκινη ομάδα, της οποίας η μόνη ήττα στα 12 παιχνίδια που έπαιξαν στο γηπεδούχο φετινή σεζόν στην 5η εβδομάδα του αγώνα Aytemiz Alanyaspor, δεν έδωσε 3 πόντους στους αντιπάλους τους στους 10 τελευταίους εντός έδρας αγώνες.

Η Γαλατασαράι είχε 8 νίκες και 2 ισοπαλίες κατά την εν λόγω περίοδο.

Το Falcao στο γήπεδο 2 μήνες αργότερα

Ο Radamel Falcao, ο Κολομβιανός επιθετικός της Galatasaray, έπαιξε στον επίσημο αγώνα περίπου 2 μήνες αργότερα.

2 που πραγματοποιήθηκε τον Ιανουάριο στην 16η εβδομάδα του πρωταθλήματος Fraport τραυματίστηκε TAV Antalyaspor αγώνα Falcao, 10 Σούπερ Λιγκ, δύο ομάδες έμειναν μόνες στον αγώνα Γεωργία, Τουρκία Κύπελλο.

Ο Falcao συμμετείχε στο παιχνίδι αντί του Mustafa Muhammed στο 86ο λεπτό του αγώνα Büyükşehir Belediye Erzurumspor.

Ο Μουσταφά Μουχάμεντ συνεχίζει τους στόχους του

Ο Μουσταφά Μουχάμεντ, ο οποίος πρόσθεσε στην ενδιάμεση περίοδο μεταφοράς του Γαλατασαράι, σημείωσε το 6ο γκολ στον 6ο επίσημο αγώνα του.

Αιγύπτιος επιθετικός, κίτρινος-κόκκινος φορμαίλα πέντε Σούπερ Λιγκ, 1 Κύπελλο Γεωργίας, η Τουρκία φαίνεται να αγωνίζεται. 1 φορές τα δίχτυα προβλήθηκαν στο Mohammed Turkey Cup, το πρωτάθλημα βρήκε επίσης 5 φορές σε 5 αγώνες 4 γκολ.

Μετά τους στόχους του Μουσταφά Μουχάμεντ, το τραγούδι “Ya Mustafa” έπαιξε η Mira Moufarrej από τον ομιλητή του stat.

Ο στόχος του Emre Kılınç κολλήθηκε στο VAR

Στο Γαλατασαράι, ο στόχος του Έμρε Κιλίν στο 65ο λεπτό ακυρώθηκε από την εφαρμογή Video Assistant Referee (VAR).

Ο Arda Turan, ο οποίος συναντήθηκε στην περιοχή του πέναλτι με τη μπάλα που έβγαλε ο Henry Onyekuru, μετέφερε τη πάσα του στον Emre Kılınç στο τόξο αφού μπλόκαρε τους αντίπαλους του. Το στρογγυλό δέρμα, που πήγε από το έδαφος με το λάκτισμα του Emre, συναντήθηκε με τα δίχτυα από τα δεξιά του τερματοφύλακα. Ωστόσο, ο διαιτητής Mete Kalkavan επανεξέτασε τη θέση με την προειδοποίηση του Halil Özkahya στο VAR.

Ο Mete Kalkavan ακύρωσε το γκολ με το επιχείρημα ότι ο Onyekuru αντιμετώπισε τη μπάλα στη θέση.

Η Muslera κλείνει το γκολ στο 300ο παιχνίδι

Ο καπετάνιος της Ουρουγουάης του Γκαλατασαράι, Φερνάντο Μουσλάρα έκλεισε το γκολ του στον 300ο αγώνα του πρωταθλήματος.

Ο διαγωνισμός του δήμου Erzurumspor με το Super League σε μία ομάδα σε 300 αγώνες φράγματος έφτασε στη Muslera που έχει τον πρώτο τίτλο ως παίκτες στο ξένο καθεστώς, πέρασε επίσης το ρεκόρ ως μεταγενέστερη υπηκοότητα της Δημοκρατίας της Τουρκίας για να πάρει τις περισσότερες εμφανίσεις ποδοσφαιριστής στον Premier Πρωτάθλημα σε ξένους παίκτες.

Ο Muslera, ο οποίος έμεινε μακριά από τα γήπεδα για μεγάλο χρονικό διάστημα λόγω του τραυματισμού του και πήρε τη στολή του με τον αγώνα Yukatel Denizlispor στην 20η εβδομάδα αυτής της σεζόν, έγινε ο πρώτος ξένος παίκτης που έπαιξε στον αγώνα της Super League για 10 συνεχόμενες σεζόν.

Ο 34χρονος τερματοφύλακας, που έπαιξε σε 8 αγώνες πρωταθλήματος φέτος, έκλεισε το γκολ του σε 5 από αυτούς τους αγώνες. Ο έμπειρος τερματοφύλακας σκόραρε μόνο 3 γκολ στο γκολ του σε 3 αγώνες.

Ο Muslera δεν επέτρεψε 112 γκολ στον 300ο αγώνα του πρωταθλήματος.