Η Γιουβέντους κέρδισε μια σημαντική νίκη επί του Sassuolo 3. 1 βαθμολογία

ΣΕΙΡΑ: A’-17:ότι: MR ET UYT

JUVENTUS-SASUOLO: 3-1

Στάδιο: Συμμαχίες Στάδιο

Αν και δύσκολο, η Γιουβέντους νίκησε τον Σασουόλο με 3-1 και βρίσκεται στον αγώνα του τίτλου.

Στο 3ο λεπτό, το σουτ του Locatelli ήρθε από κοντά, και στο 9ο λεπτό, ο Consili είπε ότι όχι στον Cristiano Ronaldo shot Ο πυροβολισμός του Frabota σταμάτησε στο 11ο λεπτό.

Στο 25ο λεπτό, ο Bonucci έκανε ένα όμορφο σουτ στον Ρονάλντο, ο οποίος έκανε το σουτ, αλλά ο Kirikets έπεσε και το έσωσε με ένα πριόνι.

Στο 45 + 1, η “Misa” έστειλε μια κόκκινη κάρτα στον Obiang για να σκοτώσει τον Chiesa, και στο 45 + 2, ο πυροβολισμός του Cristiano βγήκε. Στην πραγματικότητα, στα 45 + 5, ο Ράμσεϊ απέφυγε τον Κονσίλι, εξισώνοντας τον Κούλσκι, ο οποίος κατάφερε να χάσει το κενό γκολ.

Στο 48ο λεπτό ο Bonucci κατάφερε επίσης να χάσει από μισό μέτρο, και στο 50ο λεπτό η μπάλα πέρασε στον Danilo, ο οποίος έκανε το σκορ 1-0 με ένα απίστευτο σουτ από περίπου 25 μέτρα.

Ωστόσο, ο Sassuolo το έβαλε և στο 58ο λεπτό, μετά την εξέγερση του Traore, ο Defrelle πήρε τη μπάλα ωραία ανάμεσα στον Bonucci և Demiral և, κάνοντας το 1-1.

Στο 67ο λεπτό, ο Κούλσκι πέρασε στον Τσιέσα, ο οποίος έκανε το σουτ, είδε ότι η μπάλα σταμάτησε στον τερματοφύλακα, και στο 70ο λεπτό, ο Ράμπιο έχασε από κοντά, και στο 71ο λεπτό, ο Κονσίλι είπε όχι στον Ρονάλντο.

Η Γιουβέντους συνέχισε να πιέζει και στο 74ο λεπτό ο Ρονάλντο δεν μπόρεσε να νικήσει τον Consili για ένα τέταρτο, και στο 82ο Frabota στράφηκε από αριστερά και έκανε τον Ramsey 2-1 από κοντά.

Στο 84ο λεπτό, ο Τσέσι έπεσε και έβγαλε το σουτ του Οντέ, και το 90 + 2, ο Κριστιάνο έριξε μια περιοχή από τα δεξιά, κάνοντας 3-1 με ένα διαγώνιο σουτ.

Γιουβέντους. Cesni, Frabota, Danilo, Demiral, Bonucci, Bentancur, Arthur, McKinney (19 ′ Ramsey, 86 ′ Morata), Chiesa (86 ‘Bernardeschi), Dibala (43 K Kulusski), Ronald

SASUOLO: Consili, Mildir (73 ‘Odei), Kirikets (87’ Ayhan), Ferrari, Kyriakopoulos, Obiang, Dj uric, Locatelli, Defrelle (67 ‘Boga), Traore, Caputo

πηγή: aek365.org