Ο Ιησούς χτυπάει διπλά καθώς η ανεξέλεγκτη Man City ξεπερνά 15 βαθμούς

Ο Γκάμπριελ Ιησούς χτύπησε δύο φορές καθώς η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε τον Γούλβερχαμπτον Γουάντερτερς 4-1 στο Etihad Stadium την Τρίτη για να προχωρήσει 15 βαθμούς στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ με την 21η συνεχόμενη νίκη σε όλους τους αγώνες.

Η City έχει 65 πόντους με 11 παιχνίδια που απομένουν για να παίξει μπροστά από την Manchester United με 50 πόντους με ένα παιχνίδι στο χέρι.

Η ομάδα του Pep Guardiola πήρε το προβάδισμα στο 15ο λεπτό μέσω ενός γκολ από τον αμυντικό των Wolves, Leander Dendoncker, ο οποίος τέντωσε ένα πόδι και γύρισε την μπάλα στο δίχτυ καθώς προσπάθησε να κόψει ένα χαμηλό σταυρό από τον Riyad Mahrez.

Η City κυριάρχησε στο παιχνίδι, αλλά οι Wolves, που είχαν απειλήσει λίγο, έφτασαν στο 61ο λεπτό με μια επικεφαλίδα κατάδυσης από τον Conor Coady.

Ο Ιησούς αποκατέστησε το προβάδισμα της Πόλης στο 80ο λεπτό, οδηγώντας το σπίτι του αφού οι Γούλβς δεν κατάφεραν να βγάλουν μια χαμηλή μπάλα στο κουτί από τον Kyle Walker.

Ο Mahrez έφτασε στο σπίτι το τρίτο στο τελευταίο λεπτό μετά από αμυντικούς ορισμένους Λύκους και στη συνέχεια ο Ιησούς πρόσθεσε το δεύτερο στο χρόνο διακοπής μετά την ανατροπή μιας οφσάιντ από την VAR.