Ο ισοσταθμιστής του Barnes κρατά τον Μπέρνλι μακριά από τη Φούλαμ

Ο Άσλεϊ Μπαρνς σημείωσε ισοσταθμιστή στο 52ο λεπτό καθώς ο Μπέρνλι απογοήτευσε τις ελπίδες της Φούλαμ για νίκη στην Πρέμιερ Λιγκ με ισοπαλία 1-1 στο Turf Moor την Τετάρτη.

Ο Φούλαμ είναι 18ος στο τραπέζι με 19 πόντους, έξι πίσω από τη Νιουκάστλ Γιουνάιτεντ που κατέχει την τελική θέση πάνω από τη ζώνη υποβιβασμού. Ο Μπέρνλι ανέβηκε στην 15η θέση, οκτώ βαθμούς πάνω από τον Φούλαμ.

Η ομάδα του Scott Parker είχε πάρει το προβάδισμα με τυχερό τρόπο όταν η γωνία της Ademola Lookman χτύπησε το στήθος της Ola Aina και ο αναπληρωτής Burnley Robbie Brady έχασε τη μπάλα στη γραμμή.

Εντούτοις, μέσα σε τρία λεπτά, ο Μπέρνλι είχε ισοπεδώσει όταν ο Τζέι Ροντρίγκεζ έσπασε τη δεξιά πλευρά και έκανε ένα τέλειο πέρασμα στον Μπαρνς που, παρά την κακή πρώτη αφή, μετέτρεψε την ευκαιρία.