Ο «κύκλος» του ημιτελικού τελείωσε

ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΕΑΠΟΛΗ 1:
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΕΑΠΟΛΕΟΣ 1:

Μεγάλη νίκη για την Ανόρθωση / Εύκολη Ο:θλίψη և Ρόμπο Αγορές: AEL:

Ανόρθωση, Ολυμπιάδα Ν. Եւ Robo Markets AEL μαζί με το Apollo Real Estate Gallery ολοκληρώνουν το «πεδίο» του ημιτελικού της κατηγορίας Α του ΟΠΑΠ.

Στο ενδιάμεσο replay την Τρίτη 9 Φεβρουαρίου 2021, η “Ανόρθωση” κέρδισε για δεύτερη φορά μετά από έναν εξαιρετικό αγώνα στο βόλεϊ “Λίμεσος” με 3-2 σετ. Η “Μεγάλη Κυρία” προκρίθηκε για τη δεύτερη νίκη με συνολικό σκορ 05-01.

Επιπλέον, η Olympiada Napoleos ole Robo Markets AEL τέσσερις ημέρες πριν από το 13ο ντέρμπι μεταξύ τουςότι: ΟΠΑΠ Α γυναίκες κέρδισαν τις δεύτερες νίκες τους έναντι της ΑΕΚ Θ ΟΥΛΑΝ Κύπρος ΘΗ Αβγόρου Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν στη Λάρνακα και το Αυγόρου, αντίστοιχα.

Εύκολη πιστοποίηση Ρόμπο Αγορές: AEL / Ολυμπιάδα Ν.

ΤΕΧΝΙΚΗ: ΣΧΟΛΗ ΨΑΡΙΩΝ. UCLan: Κύπρος ΤΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ –Ρόμπο Αγορές: AEL 0-3 (09-25, 12-25, 18-25)

Η Robo Markets AEL προκρίθηκε εύκολα εναντίον της UCLan Cyprus THI Avgorou στην Τεχνική Σχολή Αβγόρου 3-0.

Το Blue-Yellows, μαζί με αρκετές νεαρές γυναίκες, επικράτησε με σκορ 09-25, 12-25 և 18-25, εξασφαλίζοντας δύο νίκες, προκριματικά στο κουαρτέτο με συνολικό σκορ 6-0.

UCLan Κύπρος: ΘΟΙ: ΑΙΓΟΡΟΥ (Δ:, Γ. ΙΜΑΡΑΚΗΣ): Zim Imarak, Christou, Otonos, Mikhail, Efstatiou, Charalambous – Libero 1 – Papadopoulos, Libero 2 – Vardak. – Αλλαγές. Antonio, Caru.

Αγορά ρομπότ AEL: (ΦΑ., ΜΑΣΙΑΣ): J. Theodosius, Milka, Pavlou, Stedile, Griban / Stefanidi, Pechlivani – Libero 1 – Kokki, Libero 2 – Cyprian. – Αλλαγές. Marcantoni, R. Θεοδόσιος, Ιωαννίδης.

“KITION”. ΑΕΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΕΑΠΟΛΕΟΣ 0-3 (13-25, 13-25, 18-25)

Οι Ολυμπιακοί Αγώνες προκρίθηκαν στους ημιτελικούς του Κυπέλλου Γυναικών ΟΠΑΠ στην κατηγορία Α. Ομάδα προσφύγων 3: Νίκησε επίσης τον Aarn 0 στη Λάρνακα και προκρίθηκε 6-0 συνολικά.

Το “SJ and Whites”, που χρησιμοποίησε και τους 14 παίκτες στην αποστολή, κέρδισε τα σετ 13-25, 13-25 և 18-25.

ΑΕΚ (Σ. ΤΣΑΓΓΑΡΙΔΟΥ / ΓΕΩΡΓΙΟΥ): Hajipetru, Ulumberashvili, Stilianu, Charalambous, Ioannou, Dimitriou – Libero 1 – Mosfilioti, Libero 2 – Yakov – Changes: Antonio, Larco.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν. (Γ. ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ): Hudima, Petru, Mudritskaya, Kudworth, Manitaru, Leonido – Libero 1 – Kuta, Libero 2 – Marangu. – Αλλαγές. Donchuk, Nikolau, Siagia, Charalambidu, Christoforidou, Dobrasinovich.

Μάχη της πιστοποίησης “Big Lady” և

ΚΕΝΤΡΟ ΑΝΟΡΘΩΣΗΣ MAR TS. ΑΝΟΡΘΩΣΗ – ΛΕΜΕΣΟΣ ΒΟΛΕΪ 3-2 (25-22, 23-25, 20-25, 25-22, 15-09)

Το αθλητικό κέντρο Anorthosis είχε ένα υπέροχο παιχνίδι εναντίον της Ανόρθωσης – Βόλεϊ Λεμεσού, με αποτέλεσμα η Ανόρθωση να κερδίζει 3-2. Με τη δεύτερη νίκη, η “Μεγάλη Κυρία” έφτασε στους ημιτελικούς.

Όλο το παιχνίδι ήταν ντέρμπι, όλα τα σετ κρίθηκαν λεπτομερώς.

Η “Μεγάλη Κυρία” κέρδισε το πρώτο σετ 25-22, 1-0. Το “Λεμεσός” αντέδρασε, γύρισε το σκορ αφού κέρδισε το δεύτερο, τρίτο σετ 23-25, 20-25 και μπήκε στον προκριματικό αγώνα.

Η ανόρθωση προτίμησε στο τέταρτο σετ επικράτησε στο τέταρτο σετ με σκορ 25-22, δίνοντας το παιχνίδι 2-2. Στο ισοπαλία, η “Μεγάλη Κυρία” επικράτησε, κερδίζοντας 15-09, και στο παιχνίδι – 3-2 σετ.

ΑΝΟ ΡΘΩΣΙΣ (AL:, ΜΠΟΣΚΟΒΙΚ): Βασιλείου, Καετάνο, Ριάλα, emb embilla, Bratunina, Charalambous – Libero 1 – David, Libero 2 – Antonio – Changes.

ΛΕΜΕΣΟΣ VOLLEYBALL (ένα, ΣΠΟΥΡΟΥ): Azevedo, Konstantopoulou, E. Michael, Siskou, Summer, Sidera – Libero 1: Karaoli, Libero 2: A. Michael – Αλλαγές: B. Bozianu, R. Bozianu, Κωνσταντινίδου.

Γλώσσα “Ανόρθωση” և Η “Ολυμπιάδα Νάπολη” κέρδισε ένα εισιτήριο για το κουαρτέτο – Εικόνα από το παιχνίδι τους στον 12ο γύρο.