Ο Λιντς θρηνεί το “πτώμα” της West Brom

Ο Λιντς διοργάνωσε πάρτι στο Hawthorns, όπου νίκησε τη Γουέστ Μπρομ 5-0 και το έριξε πίσω στο Πρωτάθλημα.

Στο 9ο λεπτό, ο Sawyers, χωρίς να βλέπει το γκολ του, γύρισε την μπάλα στον John Onston, ο οποίος ήταν εκτός θέσης, οπότε ο “Leeds” πήρε το προβάδισμα. Στο 14ο λεπτό, μετά το σουτ του Φίλιπς, ο Μέλιρι έσωσε το γκολ και στο 312ο λεπτό, ο Άλιοσκι έκανε το σκορ 0-2 με ένα υπέροχο σουτ από αριστερά. Η Γουέστ Μπρομ δεν βρισκόταν στο γήπεδο, Հար στο 36ο λεπτό ο Χάρισον άλλαξε με τον Μπάμφορντ, επέστρεψε από το πέναλτι, χτύπησε 0-3 και στο 40ο λεπτό ο Κλίτς έκανε μια δεξιά στροφή και ο Ροντρίγκο με ένα σουτ, ο οποίος επίσης απάντησε στο Ο. Ο Σι, έκανε το σκορ 0-4.

Στο 57ο λεπτό, ο Mellier έκανε ένα τραγικό λάθος, αλλά το διόρθωσε, καθώς νίκησε την Diana σε ένα μοναδικό τέσσερα, και στο 72ο λεπτό, οι παίκτες της Bielsa έκρυψαν την μπάλα και η Ραφίνια παρεκκλίνει από τα δεξιά και το έκανε 0-5 με ένα αριστερό λάκτισμα.

ΔΥΤΙΚΗ ΜΠΡΟΥΜJohn Onston, Ayagi, Gibbs, Furlong, O’Shea, Phillips (46 ‘Ivanovich), Sawyers, Diana (73’ Krovinovich), Gallagher, Robinson, Grant (61 ‘Pereira)

ΣΥΝΔΕΣΗ:Melier, Dallas, Ealing, Stroke, Phillips, Klitschko (58 ‘Sacleton), Harrison, Alioski, Rafinha (81’ Costa), Bamford, Rodrigo

Πηγή: aek365.org

Ο Λιντς διοργάνωσε πάρτι στο Hawthorns, όπου νίκησε τη Γουέστ Μπρομ 5-0 και το έσπρωξε πίσω στο Πρωτάθλημα.

Στο 9ο λεπτό, ο Sawyers, χωρίς να βλέπει το γκολ του, γύρισε την μπάλα στον John Onston, ο οποίος ήταν εκτός θέσης, οπότε ο “Leeds” πήρε το προβάδισμα. Στο 14ο λεπτό, μετά το σουτ του Φίλιπς, ο Μέλιρι έσωσε το γκολ και στο 312ο λεπτό, ο Άλιοσκι έκανε το σκορ 0-2 με ένα υπέροχο σουτ από αριστερά. Η Γουέστ Μπρομ δεν ήταν στο γήπεδο, Հար στο 36ο λεπτό ο Χάρισον άλλαξε με τον Μπάμφορντ, επέστρεψε από το πέναλτι, χτύπησε 0-3, και στο 40ο λεπτό ο Κλίτς έκανε μια δεξιά στροφή και ο Ροντρίγκο με ένα σουτ, ο οποίος επίσης απάντησε στο Ο. Ο Σι, έκανε το σκορ 0-4.