Ο Λούκα σκόραρε, ο Πίερος և Μάρτης σημείωσε τρεις πόντους (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Pieros Sotiri αγωνίζεται επίσης στη Βουλγαρία με ένα πουκάμισο “Ludogorets”. Ο Κύπριος επιθετικός σκόραρε λεπτά για να λάβει μέρος στη μεγάλη νίκη της ομάδας του στο ντέρμπι εναντίον της ΤΣΣΚΑ Σόφια. Με αυτήν τη νίκη, η ομάδα του Razmgrad αύξησε τη διαφορά από τη δεύτερη θέση σε 6 πόντους.

Από εκεί, είχαμε επίσης τη συμμετοχή του Antonis Martis σε μια φανέλα MacArthur. Ο γεννημένος στην Αυστραλία κυπριακός μέσος έπαιξε καθοριστικό ρόλο στη νίκη της ομάδας του στο Σίδνεϊ, με τον πρώην επιθετικό της Ομόνοια Ματ Ντάρμπισιρ να σημειώνει το νικητήριο γκολ.

Αλλά ας δούμε τι έχουν κάνει άλλοι Κύπριοι που αγωνίζονται στο εξωτερικό.

Αγγλία:

Jack Rawls (Stevenage): Αποκλείστηκε από το εκτός έδρας παιχνίδι 0-0 εναντίον του Νιούπορτ Κάουντι.

Ason Eason Δημητρίου (Σάουθεντ Γιουνάιτεντ). Ήρθε ως υποκατάστατο στο 89ο λεπτό εναντίον του “Salford” 0. Μετά από 0 ισοπαλίες στο σπίτι.

Χάρι Κυπριανού (Southend United) Αποκλείστηκε από το παιχνίδι εναντίον του Σάλφορντ.

Ruel Sotirio (Leighton Orient). Δεν βρισκόταν σε αποστολή για το εντός έδρας παιχνίδι εναντίον του Τρανμέρε, όπου ο Λεϊτόν Όριεντ έχασε 3-1.

Έκτορας Κυπριανού (Leighton Orient). Έκανε μια αλλαγή στο 57ο λεπτό

Nick Tsarulla (Crowley Town). Στο εκτός έδρας παιχνίδι με το “Exter” 2: Το κλειδί για τη νίκη με σκορ 0. Αναπληρώθηκε στο 63ο λεπτό.

Άντριου Ελευθερίου (Ντάγκενχαμ) Έμεινε έξω από το “Yovil” 1. 0 ήττα μακριά.

Αντώνης Βασιλείου (Μπάρνετ). Στο εκτός έδρας παιχνίδι (1-0) εναντίον του Χάρτλπουλ, δεν ήταν στη λίστα.

Ιταλία

Γρηγόρης Καστάνος ​​(Frosinone). Κύριος σε ήττα με 4-0 από την Κρεμόνα σε 90 λεπτά. Έλαβε μια κίτρινη κάρτα στο 83ο λεπτό.

Αγάπιος Βρίκης (Κατάνια): Έμεινε στον πάγκο στην εκτός έδρας ισοπαλία – 1. 1 εναντίον του Viboneze.

Πορτογαλία

Αντρέας Κάρο (Μαρίτιμο): Ο Κύπριος αμυντικός έπαιξε 90 λεπτά εναντίον του Maritimo εναντίον του Portimonense 0. 0 εκτός έδρας παιχνίδια.

Marcus Edwards (Γκιμαράες). Ο κυπριακός αγγλικός πτέρυγας έπαιξε βασικό ρόλο στο γηπεδούχο παιχνίδι εναντίον του Μποβάτιστα (2: 1). Αναπληρώθηκε στο 73ο λεπτό.

Ολλανδία:

Μιχάλης Ιωάννου (Ρόντα). Δεν βρισκόταν σε αποστολή από το Nijmegen3. 1 ήττα εντός έδρας.

Βέλγιο

Κωνσταντίνος Λάφης (Standard Liege): Ο Κύπριος αμυντικός έπαιξε βασικό ρόλο στο ντέρμπι εναντίον του Άντερλεχτ, αλλά η ομάδα του έχασε 3-1 στο σπίτι.

Ελλάδα

Νικόλαος Ιωάννου (Άρης). Ήταν σε αποστολή με νίκη 3-0 επί της Atromitos, αλλά δεν χρησιμοποιήθηκε.

Ιωάννης Κωστής (Λεβαδάκος). Παρέμεινε στον πάγκο εναντίον του Doxa Drama2. 1 νίκη εντός έδρας.

Νέστορας Μητίδης (Λεβαδάκος). Ήταν βασικός στη νίκη 2-1 επί της Δόξα Δράμας. Αναπληρώθηκε στο 66ο λεπτό.

Σκωτία:

Alex Gogich (Hibernyan). Ο διεθνής μέσος της Κύπρου έκανε μια αλλαγή στο 49ο λεπτό μετά από ήττα 2-0 από τη Μάουγουελ.

Σλοβακία

Danilo Spoliarich (Zeblin Michalovce): Από την Dunaiska Streda 2: Το κλειδί για μια εκτός έδρας ήττα με σκορ 1. Αναπληρώθηκε στο 83ο λεπτό.

Βουλγαρία

Πιερός Σωτηρίου (Ludogorets). Πέρασε στο 70ο λεπτό ως αλλαγή στο ντέρμπι νίκης έναντι της ΤΣΣΚΑ Σόφια (1-0).
Παναγιώτης Λούκας (Τσάρσκο Σέλο). Ο βασικός παίκτης του δεύτερου στόχου 3 της ομάδας του 3: 0 εκτός έδρας στο εκτός έδρας παιχνίδι με το “Bot-Georgia” Αναπληρώθηκε στο 63ο λεπτό.

Αυστραλία:

Αντώνης Μάρτης (MacArthur). Έπαιξε βασικό ρόλο στη νίκη 1-0 επί του Σίδνεϊ. Έλαβε μια κίτρινη κάρτα στο 47ο λεπτό και αντικαταστάθηκε στο 58ο.

Νότια Κορέα

Valentinos Sielis (Busan I-Park): Ήταν κλειδί για τη Σεούλ I-Land3. Στη νίκη με σκορ 0 για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος δεύτερης κατηγορίας της χώρας.