Ο Μάιος μπήκε και εκκαθάρισε την AEL

Ένα εύκολο μήνυμα ότι είναι ο φαβορί για να προκριθεί στους ημιτελικούς του Κυπέλλου στάλθηκε σήμερα από την AEL στη Νέα Σαλαμίνα. Η ομάδα της Ντούσαν Κέρκες κέρδισε τον πρώτο προημιτελικό αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων στο Τσίριο 2-0.

Το πρόσωπο της συνάντησης είναι το Μέιν. Ήρθε ως υποκατάστατος, χρησιμοποιώντας δύο ενημερώσεις από τον Danilo, σημειώνοντας τα δύο κίτρινα գոլ γκολ 73 73 և 83 ‘, δίνοντάς τους μια λύση στο να σκοράρουν τα κόκκινα-λευκά և γκολ.

Ο τελευταίος έχασε το πέναλτι στο 31ο λεπτό, όταν η εκτέλεση του Danilo σταμάτησε στη θέση της Βοζινίας. Δύο λεπτά αργότερα, οι επισκέπτες είχαν μια άλλη άτυχη στιγμή μακριά από το Ψηλιό, ο οποίος χτύπησε τον Danilo.

Στο 60ο λεπτό, οι οικοδεσπότες είχαν ένα γκολ στο κεφάλι του Avtai, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Kerkez.