Ο Μέντυ απολύει τον νικητή ως πραγματικός αγώνας για να νικήσει τον 10-άντρα Αταλάντα

Ο Φέρλαντ Μέντι εμφανίστηκε με έναν αργά νικητή για να κερδίσει τη νίκη της Ρεάλ Μαδρίτης με νίκη 1-0 έναντι 10 ατόμων Atalanta στο τελευταίο 16ο πρωτάθλημα του Τσάμπιονς Λιγκ της Τετάρτης.

Το καθήκον της Ρεάλ φάνηκε να έγινε πολύ πιο εύκολο αφού ο Remo Freuler της Atalanta αποκόπηκε στο 17ο λεπτό επειδή αρνήθηκε στον Μέντι μια ευκαιρία να σκοράρει.

Ενάντια στους 10 άντρες, ωστόσο, η ομάδα του Zinedine Zidane, που έλειπαν αρκετοί παίκτες υψηλού προφίλ λόγω τραυματισμού, αγωνίστηκε να διαλύσει τους οικοδεσπότες και η Ρεάλ είχε μόνο ένα σουτ στο στόχο στο υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου.

Η Αταλάντα συνέχισε να αμυνθεί μετά από ένα διάστημα, αλλά η υπέροχη απεργία του Μέντι στο 86ο λεπτό έδωσε στην ισπανική πλευρά ένα λεπτό προβάδισμα για να πάρει στο δεύτερο σκέλος.