Ο Μίλαν Τράικοβιτς είναι χαρούμενος που επέστρεψε στους αγώνες

Κάθε αρχή և δυσκολία, λέει το ρητό, և το ίδιο ισχύει και για τον Μίλαν Τράικοβιτς, ο οποίος επέστρεψε στο γήπεδο την Κυριακή (7/2/21), σχεδόν ένα χρόνο αργότερα. Ευρωπαίος πρωταθλητής 60μ. Έκανε το πρώτο του εμπόδιο στο 3Σε: Το American Way League, που πραγματοποιήθηκε στο Fateville του Αρκάνσας. Ο Τράικοβιτς έλαβε μέρος στον πρώτο προκριματικό γύρο και τερμάτισε τρίτοςος: 7.76, που του έδωσε μια θέση στον τελικό, που πραγματοποιήθηκε για μας περίπου τα μεσάνυχτα.

Πραγματοποιήστε λήψη της εφαρμογής PROTATHLIMA. ΕΔΩ Android Για Android և ΕΔΩ για iOS

Στον τελικό, ο 28χρονος πρωταθλητής μας δεν ήταν επιτυχής αφού επαναλάμβανε την έναρξη των αθλητών, χωρίς καμία εξαίρεση. Και ο Μίλαν έφυγε πολύ καλά στη νόμιμη έναρξη του δεύτερου,: αλλά ο πρωταθλητής μας σπρώχτηκε λίγο από το βάθρο, με αποτέλεσμα να περάσει την απόσταση των 60 μέτρων. με εμπόδια στα 7,78 և καταλαμβάνουν 6ότι: θέση. Ο νικητής ήταν ο χρυσός μετάλλιο του Ρίο (110μ εμπόδια), ο Τζαμάικας Omar McLeod – 7.53.

“Η δύναμη της παρουσίας μου εδώ είναι ότι αγωνίστηκα ένα χρόνο αργότερα, που μόλις ξεκίνησα το 2021. Δεν βγάζω κανένα συμπέρασμα από τους δύο πρώτους αγώνες της χρονιάς, είμαι χαρούμενος που κατάφερα να επιστρέψω για ένα χρόνο. Και στους ημιτελικούς, στους τελικούς, δεν είχα καθόλου καλή αρχή, և ο χρόνος δεν δείχνει τι ακριβώς μπορώ να κάνω. Απλά πρέπει να ακούσετε το όπλο μερικές φορές για να βρείτε τον ρυθμό μου », δήλωσε ο Μίλαν Τράικοβιτς από τον Φατζίλ, ο οποίος θα δώσει το δεύτερο αγώνα της χρονιάς την επόμενη Κυριακή (14/2/21) 4.Σε: American Road League.

Κάθε αρχή և δυσκολία, λέει μια παροιμία: το ίδιο ισχύει και για τον Μίλαν Τράικοβιτς, ο οποίος βγήκε την Κυριακή (7/2/21), σχεδόν ένα χρόνο αργότερα. Ευρωπαίος πρωταθλητής 60μ. πραγματοποίησε το πρώτο του εμπόδιο στο 3Σε: Το American Way League, που πραγματοποιήθηκε στο Fateville του Αρκάνσας. Ο Τράικοβιτς έλαβε μέρος στον πρώτο προκριματικό γύρο και τερμάτισε τρίτοςος: 7.76, που του έδωσε μια θέση στον τελικό, που πραγματοποιήθηκε για μας περίπου τα μεσάνυχτα.

Ο 28χρονος πρωταθλητής μας ήταν άτυχος στον τελικό, αφού υπενθύμισε την έναρξη των αθλητών, χωρίς καμία εξαίρεση. Και ο Μίλαν έφυγε πολύ καλά στη νόμιμη έναρξη του δεύτερου: με εμπόδια στα 7,78 և καταλαμβάνουν 6ότι: θέση. Ο νικητής ήταν ο χρυσός μετάλλιο του Ρίο (110μ εμπόδια), ο Τζαμάικας Omar McLeod – 7.53.

“Η δύναμη της παρουσίας μου εδώ είναι ότι αγωνίστηκα ένα χρόνο αργότερα, που μόλις ξεκίνησα το 2021. Δεν βγάζω κανένα συμπέρασμα από τους δύο πρώτους αγώνες της χρονιάς, είμαι χαρούμενος που κατάφερα να επιστρέψω για ένα χρόνο. Δεν έχω αποδώσει καθόλου καλά στον ημιτελικό ή στον τελικό, ο χρόνος δεν δείχνει τι ακριβώς μπορώ να κάνω. Πρέπει απλώς να ακούσετε το όπλο μερικές φορές και να βρείτε τον ρυθμό μου », μας μίλησε ο Μίλαν Τραϊκόβιτς από τη Φάτιβιλ, ο οποίος θα δώσει το δεύτερο αγώνα της χρονιάς την επόμενη Κυριακή (14/2/21) 4.Σε: American Road League.