Ο Μπέστικας επέστρεψε από ένα δύσκολο οδικό ταξίδι με τρεις πόντους

Τουρκική Σούπερ Λιγκ 28 εβδομάδων Μπεσίκτας, η Νέα Μαλατιάσπορ νίκησε 1-0 μακριά.

Πρώτο μισό

Στη μέση του Nsakala, που έσπρωξε στην αριστερή πτέρυγα στο 14ο λεπτό, ο Aboubakar σηκώθηκε και χτύπησε το κεφάλι. Η αναπήδηση πήγε στον τερματοφύλακα Ertaç Özbir.

Στο 23ο λεπτό, στην ταχέως αναπτυσσόμενη επίθεση Yeni Malatyaspor, ο Mustafa Eskihellaç, ο οποίος εισήχθη στην περιοχή του πέναλτι από την αριστερή διαγώνια, χτύπησε στον ακροδέκτη και ο τερματοφύλακας Utku κατάφερε να ταξιδέψει την μπάλα με το πόδι της την τελευταία στιγμή .

Στο 38ο λεπτό, ο Μουσταφά Eskihellaç έκανε ένα πολύ δυνατό χτύπημα από λίγο έξω από την περιοχή του πέναλτι. Η μπάλα ήταν στενά auta από την πλευρά.

Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα έληξε με ισοπαλία 0-0.

έμβλημα69

Δεύτερο ημίχρονο

Ο Beşiktaş προχώρησε στο 58ο λεπτό. Ο Χάτσινσον, ο οποίος μπήκε στην περιοχή του πέναλτι από το δεξί σταυρό με τη πάσα του Aboubakar, έκανε ένα ωραίο χτύπημα από τη στενή γωνία και έστειλε τον δερμάτινο κύκλο στα δίχτυα: 1-0.

Στο 60ο λεπτό, στο ελεύθερο λάκτισμα που χρησιμοποίησε ο Ghezzal από την αριστερή πτέρυγα, υπήρχε ένα μεγάλο καρομάκι στην πίσω θέση. Ο Γουέλιντον, ο οποίος βρήκε τη μπάλα μπροστά του, χτύπησε την μπάλα λίγο μακριά από τη θέση.

Συναντώντας με τη μπάλα στη δεξιά πτέρυγα στο 76ο λεπτό, ο Gökhan Töre ρίχτηκε στην περιοχή του πέναλτι και κλώτσησε. Η μπάλα πήγε αυτόματα από την πλευρά του στύλου.

Στο 85ο λεπτό, όταν ο Gökhan Töre χτύπησε τη μπάλα στα δεξιά της περιοχής του πέναλτι, ο Karim Hafez έβαλε ένα πόδι στην μπάλα και εμπόδισε τη δερμάτινη μπάλα να πάει στο τέρμα.

Στο 86ο λεπτό, ο τερματοφύλακας Utku δεν άφησε το γκολ στη στενή γωνία του Chebake, ο οποίος συναντήθηκε με την μπάλα που έπεσε από τον Tetteh στη μέση του Mustafa Eskihellaç στη δεξιά πτέρυγα.

Ο αγώνας τελείωσε με το πλεονέκτημα του Beşiktaş 1-0.