Ο Μπαϊκάικο δραπέτευσε στη Νάπολη τη δεκαετία του ’90.

Η Νάπολη δεν θα ανεχόταν την 5η ήττα στα 6 τελευταία παιχνίδια և, τελικά, στο 90ο λεπτό, με ένα γκολ από τον Μπακαγιόκο, έφυγε από την έδρα “Ουντινέζε” με ένα “χρυσό” διπλό, πήρε την “Αταλάντα” στην 4η θέση. Νίκες για το Λάτσιο-Βερόνα.

Το σπιτικό τζελ της Spezia έριξε τη Νάπολη έξω από το κουαρτέτο λίγο αργότερα – ήταν «σοκ». Φαίνεται ότι η ομάδα του Nenaro Gattuso έχει κερδίσει δυναμική, խաղում στο παιχνίδι εναντίον του “Udinese” έχει σχεδόν σκοράρει την 5η στα 6 τελευταία παιχνίδια, που δεν καταφέρνει να κερδίσει. Ευτυχώς για την Partenopei, ο Tiemue Bakayoko είχε άλλα σχέδια. Χάρη στο δικό του γκολ στο 90ο λεπτό, οι Ναπολιτάνοι πέρασαν από την Friul 2-1, διατηρώντας εντός των τεσσάρων συνόρων, -6, αλλά λιγότερους αγώνες από τους Ίντερ και Ρωμαίους.

Το καλά στοχευμένο πέναλτι του Insigne έθεσε τους επισκέπτες μπροστά, οι οποίοι ανησυχούσαν για τον Κώστα Μανώλα μετά από μια αναγκαστική αντικατάσταση από τραυματισμό μυών, μόλις στο 16ο λεπτό. Ωστόσο, στο 27ο λεπτό, η Λαζάνια ισοφάρισε αμέσως το σκορ, διατηρώντας το σημείο “Bianconeri” μέχρι τον τελικό. Μέχρι τον 90ο γύρο, όταν ο Γάλλος μέσος σημείωσε το πρώτο του γκολ στο κλαμπ λόγω παραβίασης από τον Μάριο Ρούι, απέφυγε άλλη απώλεια.

Περισσότερα μετά από λίγο

Η Νάπολη δεν θα ανεχόταν την 5η ήττα στα 6 τελευταία παιχνίδια · τελικά, στο 90ο λεπτό, το γκολ του Μπακαγκίκο άφησε την έδρα του Ουντινέζε με ένα “χρυσό” διπλό, η Αταλάντα κατέλαβε την 4η θέση. Νίκες για το Λάτσιο-Βερόνα.

Το καλά στοχευμένο πέναλτι του Insigne έθεσε τους επισκέπτες μπροστά, οι οποίοι ανησυχούσαν για τον Κώστα Μανώλα μετά από μια υποχρεωτική αντικατάσταση μυϊκού τραυματισμού, μόλις στο 16ο λεπτό. Ωστόσο, στο 27ο λεπτό, η Λαζάνια ισοφάρισε αμέσως το σκορ, διατηρώντας το σημείο “Bianconeri” μέχρι τον τελικό. Μέχρι τον 90ο γύρο, όταν ο Γάλλος μέσος σημείωσε το πρώτο του γκολ στο κλαμπ λόγω παραβίασης από τον Μάριο Ρούι, απέφυγε άλλη απώλεια.

Το σπιτικό τζελ της Spezia έριξε τη Νάπολη έξω από το κουαρτέτο λίγο αργότερα – ήταν «σοκ». Φαίνεται ότι η ομάδα του Nenaro Gattuso έχει κερδίσει δυναμική, խաղում στο παιχνίδι εναντίον του “Udinese” έχει σχεδόν σκοράρει την 5η στα 6 τελευταία παιχνίδια, που δεν καταφέρνει να κερδίσει. Ευτυχώς για την Partenopei, ο Tiemue Bakayoko είχε άλλα σχέδια. Χάρη στο δικό του γκολ στο 90ο λεπτό, οι Ναπολιτάνοι πέρασαν από το Friul 2-1, διατηρώντας εντός των τεσσάρων συνόρων, -6, αλλά λιγότερους αγώνες από τους Ίντερ και Ρωμαίους.