Ο Μπενεβέντο γύρισε και διπλασιάστηκε

Serie A – Ο 16ος αγώνας

CALIARI-BENEVENTO 1-2

ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ. SARDEGNA ARENA:

Το δεύτερο συνεχόμενο διπλό για το Μπενεβέντο μετά τη νίκη στο Ούντινε, Κάλιαρι, Σαρδηνία 2: Αφού αποκτήσετε ένα πλεονέκτημα 1 πόντου.

Ο Cagliari Pavoletti έστειλε τη μπάλα στο δίχτυ στο δεύτερο λεπτό, αλλά ο διαιτητής δεν μετράει την μπάλα, αποδίδοντάς την σε λάθος. Στο 12ο λεπτό, ο διαιτητής Abatista έδειξε τη λευκή μπάλα για την ήττα του τερματοφύλακα “Cagliari”. Ωστόσο, η χαρά των παικτών του Benevento δεν κράτησε πολύ, καθώς ο διαιτητής αντέστρεψε την απόφασή του μετά τη χρήση του VAR. Στο 15ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι ήταν κοντά στο 0-1, όταν ο Saun πήρε το σουτ, η μπάλα πήγε στο αριστερό γκολ. Στο 19ο λεπτό, ήταν η σειρά του Κάλιαρι να απειλήσει. Ο Nainggolan χτύπησε σκληρά, αναγκάζοντας τον τερματοφύλακα Modipo να αποδώσει καλά. Ο Pavoletti άρπαξε το κεφάλι του από το κόρνερ και ο Joao Pedro άνοιξε το σκορ για τον Κάλιαρι με προβολή. Μέσα σε τρία λεπτά από το τέλος του ημιχρόνου, ο Μπενεβέντο απάντησε με πλήρη αγανάκτηση. Η Ciatarella βρήκε τον Sau στο 41ο λεπτό, νίκησε τον τερματοφύλακα Cranio 1-1 με ένα μόνο σουτ. Στο 44ο λεπτό, η Tuya ώθησε την ομάδα του Pipo Inzaghi με κεφαλιά.

Μία ώρα μετά το τέλος του παιχνιδιού, ο Κάλιαρι απείλησε με ένα σουτ από τον Σότιλ, αλλά ο τερματοφύλακας Modipo, και πάλι στο παιχνίδι, απάντησε αποτελεσματικά. Ο Μπενεβέντο είχε τον έλεγχο του αγώνα όταν ο Κάλιαρι προσπάθησε να εξισώσει το σκορ για να το κάνει πιο δύσκολο μετά από ανοησίες του Nades. Έλαβε δύο κίτρινες κάρτες σε ένα λεπτό, αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες. Αλλά στα 90 ‘+ 6. Ο Simeone πήγε να σκοράρει για το Κάλιαρι, αλλά ο τερματοφύλακας τον σταμάτησε.

Έτσι, ο Κάλιαρι μένει χωρίς νίκη για δύο μήνες, μετρώντας 5 ήττες ոչ 4 ισοπαλίες. Όσο για το Μπενεβέντο, κινείται όλο και πιο μακριά από τη ζώνη κινδύνου.

ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ Cranio, pp apa, Sepitelli (77 ′ Pisakan), Valukic, Tripaldelli (68 ′ Simeone), Nades, Marin, Caligara (46 ′ Sotil), Nainggolan (81 ′ Pereiro), Pedro, Pavoletti

ΜΠΕΝΕΒΕΝΤΟ. Montipo, Tuya (90 ′ Maggio), Glick, Barba, Improta, Hetemay (89 ′ Dabo), Ciatarella, Ionita, Insigne (72 ′ Fulon), Sau (76 ′ Capari), Lapadula (76 ′ Di Serio)

πηγή: aek365.org