Ο Μπεσίκτας δεν έκανε λάθος: 3-0

πανό99

Οι Σούπερ Λιγκ της Τουρκίας Σπόρ Τότο 15 εβδομάδες Μπεσίκτας, Σίβασπορ ήταν οι καλεσμένοι. Η ασπρόμαυρη ομάδα κατάφερε να κερδίσει τον αγώνα με σκορ 3-0.

Ο Beşiktaş προχώρησε με ένα γκολ από το κεφάλι του Güven Yalçın μετά το δεξί του Ghezzal στα μέσα του 18ου λεπτού και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε 1-0.

πανό134

Ο Hakan Arslan, ο οποίος διατύπωσε έντονη αντίρρηση στον διαιτητή Arda Brothers ότι η μπάλα ήταν στο στέμμα μετά το τελευταίο σφύριγμα του πρώτου ημιχρόνου, ρίχτηκε έξω από το παιχνίδι με κόκκινη κάρτα αφού είδε δύο κίτρινες κάρτες στη σειρά. Ο Black Kartal κατάφερε να πάρει 3 πόντους φέρνοντας το σκορ στο 3-0 με τον Larin στο 84 και τον Oğuzhan στο 90 + 2.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, ο Beşiktaş αύξησε τη βαθμολογία του σε 28 και μετακόμισε στη δεύτερη θέση. Ο Σίβασπορ παρέμεινε στους 17 βαθμούς.

Ενημερώθηκε στις: 29 Δεκεμβρίου 2020, 11:10