Ο Μπεσίκτας σκόραρε 3 πόντους με 3 γκολ στην πρωτεύουσα

Σούπερ Λιγκ 25 εβδομάδων Besiktas στην Τουρκία, το πρώτο ημίχρονο τερμάτισε 1-0 εναντίον της Τσέλσι.

Στο 4ο λεπτό, ο Μπεσίκτας προχώρησε με το γκολ του Γκέζαλ. Ο Ghezzal, ο οποίος γνώρισε τη μπάλα στο δεξί σταυρό έξω από την περιοχή του πέναλτι στο πέρασμα του Rosier, έστειλε τα δερμάτινα στρογγυλά δίχτυα από τα δεξιά του τερματοφύλακα Nordfeldt με ένα κομψό λάκτισμα με το πόδι του: 0-1

Στο 12ο λεπτό, το σουτ του Λιάιτς από το πίσω μέρος του πέναλτι άφησε την μπάλα με τον τερματοφύλακα.

Στο 20ο λεπτό, ο Josef de Souza χτύπησε την μπάλα πίσω με το κεφάλι στο κόρνερ που χρησιμοποίησε ο Ljajic από την αριστερή πτέρυγα. Ο Γουέλιντον έριξε την μπάλα auta σε κοντινή απόσταση.

Στο 22ο λεπτό, ο Νόρντφελντ δεν επέτρεψε το γκολ του λάκτισμα του Αμπουμπάκαρ, ο οποίος αντιμετώπισε τον τερματοφύλακα στο πέρασμα του Γκέζαλ.

Στο 31ο λεπτό, ο Gençlerbirliği πλησίασε την ισοπαλία. Στην ταχέως αναπτυσσόμενη επίθεση, ο Candeias αντιμετώπισε τον τερματοφύλακα στο πέρασμα του Ayite. Ο Ersin Destanoğlu, ο οποίος έκλεισε καλά τη γωνία στο λάκτισμα του πορτογαλικού ποδοσφαιριστή, απέτρεψε το γκολ.

Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα τελείωσε με το προβάδισμα του Beşiktaş 1-0.

Δεύτερο ημίχρονο

Ο Ljajic, ο οποίος μπήκε στην περιοχή του πέναλτι από τα αριστερά στο 55ο λεπτό, γύρισε την μπάλα μέσα. Ο Ghezzal χτύπησε την πίσω θέση και ο Polomat τράβηξε το κεφάλι μπροστά από το τέρμα.

Στο 75ο λεπτό, ο Cenk Tosun, ο οποίος κινήθηκε από τα αριστερά στην περιοχή του πέναλτι στο πέρασμα του Josef de Souza, έδωσε στον τερματοφύλακα τη μπάλα στη γωνία.

Στο 76ο λεπτό, πέρασμα του Ljajic, ο Larin αντιμετώπισε τον τερματοφύλακα στην περιοχή του πέναλτι. Στο σουτ του Larin, ο Nordfeldt δεν επέτρεψε το γκολ με το πόδι του.

Στο 86ο λεπτό, στο πέρασμα του Cenk Tosun, ο Νκούδου χτύπησε διαγώνια την περιοχή του πέναλτι, ο τερματοφύλακας έδωσε τη μπάλα στη γωνία.

Στο 89ο λεπτό, ο Μπεσίκτας σκόραρε το δεύτερο γκολ. Ο Cenk Tosun, ο οποίος κρέμασε πίσω από την άμυνα στο πέρασμα του Dorukhan, έστειλε τη μπάλα στο δίχτυ στη θέση όπου αντιμετώπισε τον τερματοφύλακα: 0-2

90 + 4. Ο Cenk, ο οποίος γνώρισε τη μπάλα στην περιοχή πέναλτι στο πέρασμα του Josef de Souza το λεπτό, έκανε τη διαφορά σε τρία με ένα λάκτισμα με θέση: 0-3

Ο Beşiktaş κέρδισε τον αγώνα, το δεύτερο μισό του οποίου έπαιξε υπό έντονες χιονοπτώσεις, 3-0.