Ο Ολυμπιακός είναι μπροστά από τον λογαριασμό. Η AEL είναι δέκα |: Δημοσιογράφος Κύπρος

Η ΑΕΛ και ο Ολυμπιακός ανταγωνίζονται για μια θέση στον μεγάλο τελικό στο Στάδιο Ir Irio σε έναν επαναπροσδιορισμό 4-2 στο Στάδιο Μακάρεο.

Οι Blues κυνηγούν τη νίκη με δύο γκολ για να τους βρουν στον τελικό, ενώ ο Ολυμπιακός, από την άλλη πλευρά, πρόκειται να διατηρήσει το προβάδισμα υπέρ τους.

Προφίλ παιχνιδιού.

Κατά τη διάρκεια των πρώτων δέκα λεπτών του αγώνα, ο στόχος, που του δίνει ακόμα μεγαλύτερο πλεονέκτημα για να φτάσει στον τελικό, σημείωσε ο Ολυμπιακός.

Στο 9ο λεπτό, ο μαύρος και πράσινος πήρε ένα πέναλτι στα χέρια του Torres μέσα στην περιοχή, και ο διαιτητής Verisimos έδειξε τη λευκή μπάλα μετά την παρατήρηση του VAR.

Ο συγγραφέας της εκτέλεσης Sali, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Βοζινίας 0-1.

Ο Chedomir ne Annevsky δεν ακολούθησε το πέναλτι, καθώς, σύμφωνα με τον Cytavision, γύρισε την πλάτη του στην πύλη του AEL λόγω ανησυχίας για την εξέλιξη της σκηνής.

Τότε η ΑΕΛ πίεσε, έψαχνε τον ισοσταθμιστή, αλλά η άμυνα του Ολυμπιακού στάθηκε εξαιρετική, δεν επέστρεψε στους γηπεδούχους για να δημιουργήσει πολλές ευκαιρίες.

Στο 44ο λεπτό, η ισορροπία άλλαξε μετά την αποχώρηση της AEL με δέκα παίκτες λόγω κόκκινης κάρτας στο Santos.

Ο παίκτης του AEL αγκώνασε τον Omar Hani να απαιτήσει την μπάλα και ο διαιτητής του έδειξε μια δεύτερη κίτρινη κάρτα και μετά μια κόκκινη κάρτα με τη βοήθεια του VAR.

Εντεκα

AEL: Vozinia, Teixeira, Medoevich, Padic, Santos, Dravkovski, Riera, Danilo, Georgiou, Torres, Mae

“Ολυμπιακός”. Μιχαήλ, Ψαλτής, Σαμπίνια, Σάλι, Γαρουφαλιάς, Μάντζης, Σαντάνα, Σωτηρίου, Νάνη, Κυριάκου, Χάνι