Ο Ολυμπιακός… είναι το βιολί του με τον μαέστρο Valbouena.

Ο Ολυμπιακός έκανε μια βόλτα στην Τρίπολη. Ο Πειραιάς πήρε το προβάδισμα με 4-0 έναντι του Asteras, με τέσσερις διαφορετικούς επιθετικούς, τον Valbouena Maestro, να μένει στην κορυφή.

Αγώνας:

Στο πρώτο ημίχρονο, στην πραγματικότητα, ολόκληρη η περίπτωση του παιχνιδιού ήταν πέντε λεπτά πριν από το διάλειμμα στον τελικό. Από το μέσο όρο στο κακό, αλλά μετά από ένα κλειστό παιχνίδι, έως και 35 “ο διακόπτης γύρισε. Και αυτός που το έκανε ήταν ο Ολυμπιακός, με πρωταγωνιστή τον Valbouena.

Μέχρι τότε, οι πειρατές δεν είχαν καταφέρει να επιβάλουν τον ρυθμό τους, δεν είχαν κανένα στάδιο προόδου, ενώ στην αρχή είχαν πίσω προβλήματα κατά την αντεπίθεση με τον Crespi.

Πάντα άλλαζαν δραματικά σε μια στιγμή. Στο 35ο λεπτό, οι “κόκκινοι και λευκοί” έχασαν μια μεγάλη ευκαιρία και ο Embilas κατευθύνθηκε μια όμορφη κάθετη προς τον El Arabi, ο οποίος έκοψε τον Tasulis όταν ήταν έτοιμος να παίξει. Στην επόμενη γωνία της Valbouena, ο Semedo κυριάρχησε στον αέρα, στέλνοντας την μπάλα στο δίχτυ.

Οι Πειρατές αύξησαν την ταχύτητά τους κάθετα, από όπου δεν απειλήθηκαν πραγματικά, δημιούργησαν τέσσερις γύρους σε πέντε λεπτά, σημείωσαν δύο γκολ. Το δεύτερο δημιουργήθηκε από τον Valbouena από τα δεξιά. Αυτή τη φορά με τον χρισμένο επιθετικό του Καμαρά. Η μπάλα κλωτσείται εκτός παιχνιδιού. Σχεδόν το τρίτο γκολ σημειώθηκε με τη διπλή ευκαιρία του Masura.

Περισσότερα μετά από λίγο

Αγώνας:

Στο πρώτο ημίχρονο, στην πραγματικότητα, ολόκληρο το παιχνίδι συνέβη πέντε λεπτά πριν από τον τελικό πριν από το διάλειμμα. Από το μέσο όρο στο κακό, αλλά μετά από ένα κλειστό παιχνίδι, ο διακόπτης μετατράπηκε σε 35 “. Και αυτός που το έκανε ήταν ο Ολυμπιακός, με πρωταγωνιστή τον Valbouena.

Πάντα άλλαζαν δραματικά σε μια στιγμή. Στο 35ο λεπτό, οι “κόκκινοι και λευκοί” έχασαν μια μεγάλη ευκαιρία και ο Embilas έκανε μια όμορφη κάθετη για τον El Arabi, ο οποίος έκοψε τον Τασούλη όταν ήταν έτοιμος να παίξει. Στην επόμενη γωνία της Valbouena, ο Semedo κυριάρχησε στον αέρα, στέλνοντας την μπάλα στο δίχτυ.

Αγώνας:

Στο πρώτο ημίχρονο, στην πραγματικότητα, η όλη υπόθεση του παιχνιδιού ήταν πέντε λεπτά πριν από το διάλειμμα στον τελικό. Από το μέσο όρο στο κακό, αλλά μετά από ένα κλειστό παιχνίδι, ο διακόπτης μετατράπηκε σε 35 “. Και αυτός που το έκανε ήταν ο Ολυμπιακός, με πρωταγωνιστή τον Valbouena.