Ο “Ολυμπιακός” σημείωσε τρεις πόντους με τους “Μάντζι” και “ΕΞΑΔΑ”

Με τον επιθετικό Μάντζη, ο Ολυμπιακός νίκησε την ΑΕΚ 1-0 στο πλαίσιο του 26ου παιχνιδιού του πρωταθλήματος.

Οι Πράσινοι έφτασαν τους 34 πόντους και «έκλεισαν» τη θέση του πρώτου γκρουπ, ανεξάρτητα από το τι θα κάνουν οι άλλες ομάδες που κυνηγούν αυτήν την ομάδα. Από την άλλη πλευρά, η ομάδα της Λάρνακας παρέμεινε με 41 πόντους.

Μερικοί καλοί γύροι και από τις δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο. Στο 8ο λεπτό, η ΑΕΚ είχε μια κλασική ευκαιρία με τον Naranjo, του οποίου η θέση βγήκε από μια πολύ καλή θέση μέσα στην περιοχή.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο πρώτο μέρος της καλής στιγμής του. Κατά τη διάρκεια της αντεπίθεσης, ο Gustavo χωρίστηκε στα δεξιά του Sali, έκανε το σταυρό στην περιοχή, και ο Mancis νίκησε τον Molly 1-0 με κεφαλιά, το οποίο ήταν αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Κατά τη διάρκεια της επανάληψης του παιχνιδιού, και οι δύο ομάδες σχημάτισαν γύρους σε απέναντι σπίτια, αλλά το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου δεν άλλαξε.

Ως αποτέλεσμα, ο Ολυμπιακός κέρδισε μια μεγάλη νίκη, η οποία τους φέρνει στους πρώτους έξι.

Παρακολουθήστε τη συνάντηση ΕΔΩ ζωντανά!