Ο Ολυμπιακός φιλοξένησε ένα πάρτι στο ντέρμπι με τον Χασάν Δημοσιογράφο Κύπρου

Ο Ολυμπιακός κατείχε μια εταιρεία στο ντέρμπι. “Κόκκινα λευκά” 3: Κέρδισαν πλεονέκτημα 1 πόντου έναντι του Παναθηναϊκού “Γ. Καραϊσκάκης, ως αποτέλεσμα του οποίου κέρδισαν μαθηματικά το πρωτάθλημα, επτά γύρους από το τέλος.

Ο Χασάν είναι ένας μεγάλος ήρωας για τον Πειραιά, καθώς ισοφάρισε το 45 ‘+3’ με μια κεφαλίδα և πριν το “τριφύλλι” άνοιξε το σκορ στις 30 με ένα πέναλτι που έδωσε η Μακέντα, την οποία κέρδισε πάνω από το Σεμέδο, ενώ στο 72ο έφτασε Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Μπρούμα βρήκε το δίχτυ στην αντεπίθεση, εκμεταλλευόμενος το γεγονός ότι ο Ντίντις ανέβηκε στην περιοχή του αντιπάλου για να εξισώσει.

Λόγω της απόλυσης του Puguras με τη δεύτερη κίτρινη κάρτα, οι «πράσινοι» έπαιξαν με δέκα στους 66. Ο Diudis είναι θανατηφόρος για τους ηττημένους, οι οποίοι είναι υπεύθυνοι και για τους δύο στόχους, ενώ ήταν γενικά πολύ κάτω από το επίπεδο του.

Τα δύο γκολ του Πειραιά ακυρώθηκαν. Ο πρώτος οφειλόταν σε οφσάιντ από τον Φορτούνι πριν από το γκολ του Αλ-Αραβί, το δεύτερο με ισοπαλία με 1-1 όταν ο Χασάν έσπασε ενώ ο Μαροκινός έστειλε την μπάλα πίσω στο δίχτυ.

Στο μυαλό του προπονητή

Ο Pedro Martins κράτησε τη συνταγή που ακολούθησε τελευταία, κατατάσσοντας την ομάδα του 3-4-3 με τον Buhalak և Fortuni στην αρχική σύνθεση. Ο τερματοφύλακας ήταν Sa, Semedo, Papastathopoulos և Απαγόρευση στο ρόλο του Androussos և αριστερά-πίσω Kolebas և στο πίσω μέρος. Ο Embila և Buhalakis ήταν ένα δίδυμο στον άξονα και ο Masuras և Fortunis υποστήριξε τον El Arabi.

Θεωρητικά, με ένα σύστημα 4-2-2-2, ο Laszlo Bologna οδήγησε τον «Παναθηναϊκό», ο οποίος δεν περίμενε σημαντικές εκπλήξεις. Στο τέλος, ο Diudis είχε ένα αμυντικό κουαρτέτο, από δεξιά προς τα αριστερά, μπροστά από τον Molo, Schkenefeld, Pugura և μπροστά από τον Ju Juanker. Ο Nias και ο Velet ήταν οι δύο αμυντικοί μεσαίοι, και μπροστά τους μετακόμισαν τον Mauricio Vigiafanis, με τον Makeda աց Hatsgiiovanna ως επιθετικό ντουέτο, και ο Έλληνας πτέρυγας έπαιξε σαφώς έναν πιο ελεύθερο ρόλο.

Αγώνας:

Οι δύο ομάδες μπήκαν στον αγώνα από διαφορετικό σημείο εκκίνησης, αλλά και από διαφορετική φιλοσοφία. Και οι δύο προσπαθούσαν προφανώς για νίκη. Ο Παναθηναϊκός το χρειαζόταν περισσότερο και ο Ολυμπιακός ήθελε τα «τρία σημεία» να κάνουν μια γιορτή από σήμερα. Οι οικοδεσπότες ήταν πιο επιθετικοί στον αγώνα, ανέλαβαν την πρωτοβουλία να καταλάβουν την μπάλα ,, οι φιλοξενούμενοι περίμεναν. Σε τελική ανάλυση, αυτό είναι κάτι που συνηθίζει η ομάδα της Μπολόνια σε τέτοιους αγώνες.

Ο Πειραιάς έψαχνε για έναν γρήγορο στόχο για να κάνει την αποστολή τους λίγο πιο ξεκάθαρη – για να πάρει τον αέρα του τριφυλλιού. Πριν από δέκα λεπτά, οι “κόκκινοι και λευκοί” βρήκαν δύο γύρους (προβολή εκτός της ακατάλληλης κεφαλίδας του Masura և Semedo) και στη συνέχεια “ο El Arabi βρήκε το δίχτυ, γιόρτασε 1 0, αλλά δεν συνέβη. Επειδή το Fortunis ανακαλύφθηκε νωρίτερα. Στην πρώτη του προσπάθεια για ανακοινώσεις, ο Παναθηναϊκός σκόραρε ένα γκολ. Η Μακέντα έκανε μια όμορφη κίνηση στην περιοχή, ο Σεμέντο τον κατέστρεψε και ο Ιταλός νίκησε τον Σάι.

Ο Ολυμπιακός προσπάθησε να απαντήσει և Τέσσερα λεπτά αργότερα βρήκαν έναν γύρο με τον Μασούρα, ο οποίος βρήκε τον Ντίδη στο χέρι του, ενώ στο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός δεν θα μπορούσε να είχε πολύ καλές επιθέσεις, αλλά οι αντίπαλοι πυροβόλησαν. Στο κρίσιμο σημείο για την ανάπτυξη του αγώνα, όπως αποδείχθηκε, ο Πειραιάς ισοφάρισε το σκορ. Ο Τσολέμπας πέρασε στον Μώλο, έκανε ένα σταυρό για το κεφάλι του Χασάν, ο οποίος νίκησε τον Ντιούδη, εκμεταλλευόμενος την κακή του αντίδραση.