Ο Πίττας έκρινε το ντέρμπι. Ο Απόλλωνας ήταν ο πρώτος που ανέβηκε / ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Ο Apollon ήταν ο μεγάλος νικητής του 22ου αγώνα του ντέρμπι πρωταθλήματος εναντίον του APOEL (1-0). Το μόνο γκολ του αγώνα σκόραρε ο Πίττας στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Λεμεσός Μπλουζ έφτασε τους 47 πόντους, αυξάνοντας μόνος της και τα μπλε-κίτρινα παρέμειναν στους 24 πόντους

Το πρώτο μισό του ντέρμπι τελείωσε χωρίς γκολ. Κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου, ο “Απόλλων” κυριάρχησε στην μπάλα, ξεπερνώντας τη μέγιστη προσπάθεια. Από την άλλη πλευρά, το APOEL δεν ήταν καλό, μετακινήθηκε σε μέτρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Απόλλων συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό, ήταν καλύτερος από τον ΑΠΟΕΛ, δημιουργώντας ευκαιρίες.

Τέλος, στο 73ο λεπτό, η ομάδα της Λεμεσού κατάφερε να βρει το δρόμο στα δίχτυα των αντιπάλων. Ο Μπισσάρ βρήκε τον Πίττα μέσα στην περιοχή, έκανε μια ωραία προσγείωση και ολοκλήρωσε τον γύρο, νικώντας τη Σίλβα με 1-0.

Στη συνέχεια, ο Απόλλωνας επιβράδυνε υπέρ του, ενώ ο ΑΠΟΕΛ ανέβηκε λίγο, έκανε γύρους, αλλά δεν είχε σημασία, ως αποτέλεσμα του οποίου δεν μπορούσε να βρει το τέλος της ισοπαλίας.

Ως αποτέλεσμα, παρέμεινε 1-0 μέχρι το τέλος.

Παρακολουθήστε τη συνάντηση ΕΔΩ ζωντανά!

Κοιτάξτε τις δηλώσεις των δύο προπονητών, αλλά και τους εκπροσώπους και των δύο ομάδων