Ο Πίττας κρατούσε ξανά το κλειδί και ο Απόλλωνας το κράτησε.

Ο βασικός παίκτης για τον Απόλλωνα ήταν και πάλι ο ασταμάτητος Ιωάννης Πίττας … Σημείωσε το 11ο γκολ του στο πρωτάθλημα, δίνοντας τρεις βαθμούς στην ομάδα του στο μεγάλο ντέρμπι με τον ΑΠΟΕΛ. Το μόνο γκολ του αγώνα, το οποίο ήταν εξαιρετικό, σημειώθηκε στο 73 ‘. Το ναυτικό επέστρεψε στην κορυφή με 47 πόντους, ενώ το μπλε και τα κίτρινα έχασαν μια πολύ ισχυρή θέση ως αποτέλεσμα της προσπάθειας να μπουν στους έξι πρώτους.

Οι οικοδεσπότες ήταν καλύτεροι για το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και έχασαν τις περισσότερες ευκαιρίες. Το APOEL αντέδρασε μετά το 1-0, δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσε να εξισώσει το σκορ.

Το ντέρμπι έφερε έναν άλλο γύρο αντιπαράθεσης για το VAR, με τον Γιώργο Βόρ Νικολάου να σκοράρει ένα πέναλτι στο 17ο λεπτό, αλλά άλλαξε γνώμη μετά την παρακολούθηση του επανάληψης.

EVOLY ION IA

– Το παιχνίδι έχει ξεκινήσει

– Πέντε λεπτά χωρίς κάτι αξιοσημείωτο

– Δέκα λεπτά χωρίς … το μικρότερο στάδιο. Κατάληψη του Απόλλωνα στην αρχή

-12 ‘Μικρό διάλειμμα. Το Digini είναι στο έδαφος. Ένα δίκαιο παιχνίδι από τον APOEL, ο οποίος έλεγξε την μπάλα: πήρε την μπάλα έξω

-13 «Ο Γάλλος είναι καλός. Ο αγώνας συνεχίζεται, ο Apollon επιστρέφει την μπάλα

– Το ντέρμπι βρέχει για 2-3 λεπτά, ενώ είναι πολύ θυελλώδες

-15 ‘Στον πρώτο τελικό, όταν ο Biseswar βρίσκει την Pitta σε όρθια θέση, μετακινεί το τέλος από τα αριστερά και ο Silva στη γωνία.

-16 ‘Δεύτερος γύρος μετά από ένα κόρνερ. Papunashvili χτύπησε από τη διαγώνια από τα αριστερά, η μπάλα χτύπησε Wheeler և κατευθύνεται προς το γκολ, τελικά η γωνία

-17 ‘PENALTY Apollo և κίτρινο στο Lundemos. Ο Roberts έκανε ένα πέρασμα από τα αριστερά, Ο Us χτύπησε την μπάλα και ο διαιτητής σφυρίχτηκε για τον 11-μέτρο APOEL.

– Ο διαιτητής πηγαίνει στον αγωνιστικό χώρο αφού μιλήσει με το VAR

-19 «Ο διαιτητής αλλάζει την απόφασή του αφού δει τη μετατροπή, δεν υπάρχει ποινή, ενώ στον Λούντεμο η κίτρινη κάρτα« ακυρώνεται ». Οι παίκτες του Apollo παραπονιούνται. Ο Γιώργος Νικόλαος έκρινε ότι το χέρι του Λούντεμο ήταν σε φυσική θέση

-20 ‘Κίτρινη κάρτα στον πάγκο του Apollo (Bentoya) για παράπονα

-21 «Τώρα το παιχνίδι συνεχίζεται

-25 λεπτά Ο Απόλλων είναι ακόμα καλύτερος. Κρατά την μπάλα, οι γραμμές είναι ψηλές και ψάχνει το γκολ

-25 ‘Κάρτα στο Hambu για φάουλ στο Ensu. Ήταν στην άκρη

-30 Ο πρώτος τελικός του APOEL βγαίνει εκτός εμβέλειας με αχ ahid χτύπημα

-33 λεπτά, 57% -43% για τον Πετράκη

-35 «Ο Απόλλωνας έχει μια μεγάλη πιθανότητα… Ο Μπέισσαρ επιτέθηκε από το μέτωπο, έσπρωξε την περιοχή, δημιούργησε ένα παιχνίδι και ο Σίλβα σπρώχτηκε πίσω ασταθής και ο Πίττα δεν μπορούσε να έχει καλό τέλος με ένα σουτ επιστροφής. Ο Κύπριος επιθετικός ήταν εκτός δράσης όταν ο Biseswar έπαιξε το παιχνίδι καθώς εμφανίστηκε σε μια επανάληψη.

-37 «Μια άλλη μεγάλη ευκαιρία, πάλι με τον Biseswar, ο οποίος ήρθε σε επαφή με το κεφάλι του μετά τη χαμένη γωνία

– Καθυστέρηση ενός λεπτού

– Μισή ώρα έχει τελειώσει. Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι, έλεγξαν τους γύρους, αλλά δεν μπόρεσαν να βρουν το γκολ. Το επικίνδυνο APOEL, ανίκανο να κρατήσει την μπάλα, κάνει καλές επιθέσεις

– Το μέρος 2 ξεκινά με μια αλλαγή, ο Anwar στη θέση της Βέρνης

– Δέκα λεπτά, τελειοποιημένα από την APOEL. Δημιούργησε τις συνθήκες του στόχου σε 2-3 περιπτώσεις, δεν επιτρέπει στον Απόλλωνα να απειλήσει

-57 Ο Απόλλωνας είναι τελικός. Ο Papunashvili κερδίζει έξω από την περιοχή αφού ο Σιέλης αποβλήθηκε λανθασμένα

-61 ‘νέο πλάνο του Papunashvili, μετά το πέρασμα του Biseswar, η μπάλα πηγαίνει πολύ ψηλά

-61 ‘Pursaititidis, Garner δεύτερη αντικατάσταση Σαχάρι

-Ο Apollonas είναι καλύτερος από το 55 μετά από μια καλή έναρξη του APOEL στο Μέρος 2

-65 – κίτρινη κάρτα για φάουλ. Ήταν στην άκρη

-66 ‘Διπλή αλλαγή Πετράκης. Hab anniotas αντί για Habu, Matei αντί για Papunashvili

-66 ‘Αλλαγή’ APOEL, Satsias αντί για Ludemo

-67 «Μια μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα με την Πίττα να αφήσει το« πρόσωπο »με τον Σίλβα, να τοποθετήσει και να σπρώξει πίσω τους Πορτογάλους με το πόδι του

-69 ‘Νέος τελικός Το Blues έχασε το σουτ του Ντινίνι στην περιοχή

-73 ‘ΓΚΟΛ 1-0! Πίττας … Ο επιχειρηματίας έγινε κάθετος στον Ντινίνι, πήρε τον έλεγχο, η μπάλα πήγε στον Πίττα, ο οποίος νίκησε τη Σίλβα στο τέλος με μια εξαιρετική πτώση. Πολύ ωραίο και δύσκολο γκολ από τον επιθετικό του Apollon

-77 Ο Satsias κάνει λάθος προς την Πίττα. Ήταν επίσης στα σύνορα

-81 ‘Εξαιρετική ευκαιρία σε θέση με τον Wheeler να έρθει σε επαφή με την APOEL, և Ο Δημητρίου έκλεισε σωστά τη γωνία του

-82 ‘ah ahidi khaddzha σε σχήμα σταυρού έξω

– Τα τελευταία πέντε λεπτά. Η APOEL κρατά την μπάλα και ψάχνει για ισοπαλία

-88 Ο Psychas αντικαθιστά τον Biseswar

-88 ‘Στη θέση του Nushiu, Gabriel Clonaridis, Jorge

– Τρία λεπτά αργά

-91 Το APOEL έχει μια μεγάλη σκηνή μετά από μια εξαιρετική ντρίμπλα με τη θέση του Yeprem … ίντσες