Ο πρώτος τίτλος για τον Pirlo ալի ένα υπέροχο ρεκόρ για τον Ρονάλντο.

Ο πρώτος τίτλος της σεζόν στη Γιουβέντους στην Ιταλία, καθώς νίκησε τη Νάπολη 2-0 και ανέβασε το Super Cup. Ο στόχος του Ρονάλντο, που άνοιξε το δρόμο για τη νίκη του “Bianconeri”, είναι ιστορικός.

Στο 6ο և 7ο λεπτό, η κεφαλιά του Μανώλα և Ο πυροβολισμός του Ρονάλντο βγήκε από την περιοχή του πέναλτι. Στο 9ο λεπτό, ο Kulusski έκανε ένα ιδανικό σουτ στον Arthur, αλλά απομάκρυνε την μπάλα με απόγνωση.

Στο 12ο λεπτό, η Όσπινα είπε όχι στο σουτ του Κουατράδο, ενώ στο 29ο λεπτό, ο Τσέσνι υποβλήθηκε σε μια τεράστια λειτουργία στο κεφάλι του ψαριού του Λοςάνο και στο 40ο λεπτό, ο πυροβολισμός του Ρονάλντο έφυγε λίγο.

Στο 46ο λεπτό, η Ospina σταμάτησε τη μπάλα ακριβώς στη γραμμή λόγω ενός αδύναμου δαγκώματος από τον Bernardeschi, έως ότου στο 55ο λεπτό, ο Cristiano δάγκωσε τη μπάλα μπροστά από τον Manolas, και στη συνέχεια συγκρούστηκε με την Ospina.

Στο 64ο λεπτό, όταν ο Κριστιάνο στράφηκε προς τα δεξιά, ο Μανώλας σκόραρε σχεδόν ένα δικό του γκολ, και ο Μπεντανκούρ πήρε το προβάδισμα από τη γωνία, βρήκε την μπάλα στο πίσω μέρος του Μπακαγιάκο, πέρασε στον Ρονάλντο, ο οποίος επέστρεψε από την επαφή, έφτασε στο 1-0. Με αυτόν τον στόχο, ο Κριστιάνο έγινε ο παίκτης που σημείωσε τα περισσότερα γκολ στην ιστορία του ποδοσφαίρου.

Στο 77ο λεπτό, ο McKinney έδωσε στον Mertens ένα πέναλτι, ο διαιτητής είδε πώς το έδωσε το VAR, αλλά ο Insigne έχασε από τα 11 μέτρα. Στη δεκαετία του ’90Σε: Ο Κριστιάνο έκανε το σουτ από το σωστό λεπτό, αλλά έχασε για μια στιγμή 90 990 + 3. Ο Οσπίνα έσωσε τον Κουατράδο.

Και στο 90 + 4, ο Losano πυροβόλησε από κοντά, η μπάλα βρήκε τον Kjellini, αλλά ο Chesni το έσωσε ξανά με τα πόδια του. Στα 90 + 5, ο Κουατράδο και ο Μοράτα βγήκαν ο ένας εναντίον του άλλου, ο πρώτος που χτύπησε τον Ισπανό, ο οποίος σκόραρε 2-0 στο κενό δίχτυ.

ΓιουβέντουςCesni, Bonucci, Chiellini, Danilo, Cuadrado, Kulusski (84 ‘Morata), Bentancur (84’ Rabio_, Arthur, McCanney, Chiesa (46 ‘Bernardeschi), Ρονάλντο

ΝΑΠΟΛΗ:Ospina, Do Lorenzo, Manolas, Coulibaly, Rui (84 ‘ore iorente), Deme (84’ Politano), Bakaiko (67 ‘Elmas), Zi Ielinski, Insigne, Losano, Petania (72’ Mertens)

Πηγή: aek365.org