Ο Ρονάλντο τιμώρησε τα λάθη της Ίντερ | Δημοσιογράφος Κύπρος

Υπάρχει ένα φαβορί για το πρώτο σκέλος του τελικού του Ιταλικού Κυπέλλου, στην πραγματικότητα ένα μεγάλο.

Παρόλο που έχασε πρόωρα, η “Γιουβέντους” κατάφερε να νικήσει το “Ίντερ” με 2-1 στο “use uzeppe Meazza” για να κερδίσει ένα μεγάλο προκριματικό πλεονέκτημα.

Οι γηπεδούχοι πήραν γρήγορα μια κεφαλιά χάρη στο σουτ του Μαρτίνεζ (9 ‘), αλλά πρώτα ένα άλλο λάθος από τον Γιουνγκ και μετά ο Χαντάνοβιτς և Μπαστόνι έφερε δύο γκολ στον Κριστιάνο Ρονάλντο. Το πρώτο με ένα πέναλτι, και το δεύτερο πριν από το άδειο δίχτυ, το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού και ο “Γιουβέντους” έγινε το αφεντικό …

Αγώνας:

Το γκολ σημειώθηκε στον πρώτο γύρο του αγώνα. Στο 9ο λεπτό, η Ίντερ βγήκε για να επιτεθεί από τα δεξιά, ο Μπαρέλας σκόραρε και ο Μαρτίνεζ χτύπησε τον Μπάφον με ένα σουτ, ο οποίος θα μπορούσε να αντιδράσει καλύτερα.

Η Γιουβέντους δυσκολεύτηκε να ανεβάσει τις γραμμές, αλλά στο 25ο λεπτό ο Young πήρε τον Cuadrado από το γήπεδο με την εισαγωγή του VAR, ο Calvarez κέρδισε πέναλτι. Ο Ρονάλντο σκόραρε ένα γκολ, δένοντας τον αγώνα με ισοπαλία και μετά από λίγο ανησυχούσε.

Ο Μπαστόνι ադ Χαντάνοβιτς δεν μπόρεσε να καταλήξει σε συμφωνία. Ο Πορτογάλος πέταξε και έκλεψε την μπάλα, τοποθετώντας την ακριβώς 2-1 στο 35.

Αν και είχε μείνει σχεδόν μία ώρα στον αγώνα, το σκορ δεν άλλαξε. Φυσικά, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπήρχαν άλλες μεγάλες ευκαιρίες.

Στο 55ο λεπτό, ο Χαντάνοβιτς έκανε ένα μικρό σουτ από τον Μπερνάρντζι, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο “Ίντερ” έφτασε στον ισοσταθμιστή και ο Ντεμάρλ κυνηγούσε την μπάλα πριν περάσει τη γραμμή από το σουτ του Σάντσεζ.

Στο 69 ήρθε η σειρά του Μπάφον να νικήσει τον Ντάρμιαν από κοντά και στο 77ο λεπτό ο έμπειρος τερματοφύλακας απέφυγε τον κίνδυνο των προσπαθειών του Eriksen.

Έντεκα από τις δύο ομάδες

Ίντερ (Αντόνιο Κοντέ) Hadanovic, Scriniar, De Frey, Bastoni (86 ‘Pinamodi), Darmian, Barela, Brozovic (86’ Sensei), Vidal (72 ‘Eriksen), Young (66’ Perisic), Martinez, Sanchez.

Παρέμεινε στον πάγκο: Kolarov, Ranocchia, Pantelli, Galardini, Radu, D’Abrosio, Vetsino.

Γιουβέντους (Αντρέα Πίντο). Buffon, Cuadrado, De Licht, Demiral, Sandro, Bernardeschi (69 ‘Danilo), Bentancur (76’ Arthur), Rabio, McKinney (90 ‘Kjellini), Kuluusefski (90’ Kiolina), R ‘.

Έμειναν στον πάγκο. Sejni, Bonucci, Fagoli, Pinzolio, Dragussin, Frabota, Peters.

Το MVP: Τι γίνεται αν γίνει 36 ετών σε σύντομο χρονικό διάστημα; Ο Κριστιάνο Ρονάλντο συνεχίζει να υπερέχει σε υψηλό επίπεδο, σημειώνοντας δύο γκολ σε μια μεγάλη αναστάτωση στο Μιλάνο για τη νίκη της Γιουβέντους.