Ο Τζόκοβιτς είναι ένα βήμα μπροστά από τον ένατο Δημοσιογράφο Κύπρου

Αφήνοντας ξεκάθαρα τον τραυματισμό, ο Novak okovich έσκυψε πάνω από τον μαχητή Aslan Karachev σε τρία σετ για να φτάσει στον τελικό του Australian Open.

Ο τενίστας παγκόσμιας κλάσης πήρε τη νίκη με σκορ 6-3, 6-4, 6-2, εμποδίζοντας το ονειρικό μονοπάτι του 27χρονου Ρώσου (Νο. 114), ο οποίος έκανε το ντεμπούτο του στο Grand Χτύπημα. !

Όταν το πλήθος επέστρεψε στο Rod Laver Arena μετά την άρση του μπλοκ, ο Nole έφτασε στον τελικό χωρίς να χάσει το σετ, αν και στο δεύτερο είδε τον αντίπαλό του να κάνει το σκορ 5-1 και να απειλήσει με ισοπαλία 5-4 με ισοπαλία.

Ωστόσο, αφού κατάφερε τελικά να κλείσει το σετ, τότε “όλα έγιναν ευκολότερα”, ξεπερνώντας την απάντηση που ο Karachov έκανε αρχικά στο τρίτο, χωρίς μεγάλη ανησυχία σφράγισε τη νίκη.

Πηγή: sdna.gr