Ο Φούλαμ μάχεται πίσω για να ισοπαλία στο Σπερς

Ο Πορτογάλος επιθετικός Ivan Cavaleiro έσωσε ένα πολύτιμο σημείο για ένα εντυπωσιακό Fulham την Τετάρτη καθώς γύρισαν από πίσω για να ισοπαλία 1-1 στο Tottenham Hotspur στην Πρέμιερ Λιγκ.

Ο Φούλαμ ξεκίνησε έντονα με μεγάλα ξόρκια κατοχής, αλλά ήταν ο Σπερς που πήρε το προβάδισμα στο 25ο λεπτό. Μια μεγάλη μπάλα από τον Pierre-Emile Hojbjerg βρήκε τον Sergio Reguilon κάτω από την αριστερή πλευρά και έβαλε ένα τέλεια σταυρό που ο Χάρι Κέιν έβγαλε στο κεφάλι του για το 11ο γκολ του πρωταθλήματος της σεζόν.

Η ομάδα του Scott Parker επανέλαβε το δεύτερο ημίχρονο, καθώς ξεκίνησαν το πρώτο, πατώντας και κρατώντας την μπάλα. Έκαναν την ανακάλυψή τους στο 74ο λεπτό όταν ο Cavaleiro ανέβηκε ψηλότερα στο κεφάλι με ένα σταυρό από τον Ademola Lookman.

Ο Σπερς, που έδειχνε κουρασμένος και δεν είχε ιδέες, απέτυχε να επαναλάβει το προβάδισμα και η ισοπαλία τους άφησε έκτη στην κατάταξη, έξι βαθμούς από την κορυφή. Ο Φούλαμ παρέμεινε στους τρεις πρώτους, αλλά είναι μόνο δύο βαθμοί από τη ζώνη ασφαλείας.