Ο Χασάν διασώζει τον Ολυμπιακό.

Ολυμπιακός με χίλιες προσπάθειες. Το ΠΑΣ Γιάννινα δέχτηκε την πίστη του Πειραιά, αλλά αφού νίκησε τον Χασάν, το “κόκκινο και το λευκό” επικράτησε με 1-0, καταστρέφοντάς το ανάμεσα στους επιδιώκτες τους.

Στο μυαλό του προπονητή
Δεν αποτελεί έκπληξη, στο σύστημα 4-2-3-1, η ομάδα του Pedro Martins επέστρεψε στο Cisse, Buhalaki և Bruma, ο οποίος δεν είχε ξεκινήσει ακόμη στην Tumba, αλλά για διάφορους λόγους. Βασική εκ νέου Dreger. Ο Sa βρισκόταν κάτω από τις ακτίνες του Sa, ο Reabchuk από τα αριστερά, ο Τυνησιακός από τα δεξιά και στο κέντρο του Semedon և Cisse ήταν ένα ντουέτο. Η Embila ήταν δίπλα στον Buhalakis αυτή τη φορά, και οι τρεις μεσαίοι ήταν ο Masuras, ο Bruman ան Valbouena πίσω από τον El Arabi.

Το PAS Giannina παρέμεινε συνεπές στο πρόγραμμά του. Ο Argiris ian Annikis είχε ισοπαλία 4-4-2. Στο τέλος, ο Χουτζιώτης, ο Παρσίσμαν, ο Κάργκας, ο Εραμούσπι և Σαλιάκας υπερασπίστηκαν από τα αριστερά προς τα δεξιά, ο Λιάσος և Σιόντης στο κέντρο, ο Καρτάλης αριστερά և Μπρέννερ και ο Λεόν և Παμλίδης σε επίθεση.

Αγώνας:

Η εικόνα της συνάντησης στα πρώτα λεπτά ήταν διαφορετική από τις προσδοκίες. Ένα παιχνίδι που γενικά είχε καλό ρυθμό. Συνήθως σε παιχνίδια όπως το Super League, όπου υπάρχει ένα προφανές φαβορί, η ισχυρότερη ομάδα μπαίνει ισχυρότερη και η πιο αδύναμη διατηρεί μια στάση αναμονής. Ωστόσο, δεν συνέβη “Γ. Καραϊσκάκης »γιατί το PAS διαφέρει στη φιλοσοφία με πολλές ομάδες του επιπέδου του. Διότι, προσπαθεί να παίξει το παιχνίδι του σε κάθε παιχνίδι, όπου κι αν πάει (μερικές φορές δικαιολογείται και άλλες φορές όχι).

Έκανε το ίδιο στο Φάληρο, όπου δεν έπαιξε, με αποτέλεσμα να χάσει την μπάλα τα πρώτα δέκα λεπτά και να πραγματοποιήσει τον πρώτο τελικό του αγώνα. Στη συνέχεια, ο Ολυμπιακός άρχισε να αυξάνει την ταχύτητά του, χάνοντας τέσσερις πιθανότητες σε πέντε λεπτά, μία από τις οποίες ήταν πολύ μεγαλύτερη από την ποινή της Valbouena που πραγματοποίησε ο Hauteziotis. Σε ένα σημείο, όταν ο El Arabi έστειλε την μπάλα στο τερματοφύλακα, το οποίο έπεσε κάτω από τον Huthesiotis.

Εκείνη τη στιγμή, ο Ολυμπιακός είχε την καλύτερη περίοδο, η Πειρία έχασε τρεις πιθανότητες, πολύ καλές, όπως αναφέρθηκε παραπάνω. Η ομάδα του Argiris ian Annikis είχε την καλύτερη στιγμή στον τελικό του πρώτου μέρους, με ένα δυνατό σουτ από τον Παμλίδη, που βγήκε στη γωνία. Γενικά, αυτό που έκανε το PAS επιθετικά στο πρώτο ημίχρονο δεν καταγράφεται σαφώς στα στατιστικά στοιχεία, καθώς κάποιος έκανε επικίνδυνες αντεπιθέσεις που παρέμειναν στη μέση.

Το μέγεθος του δεύτερου μέρους ήταν λίγο διαφορετικό. Το παιχνίδι δεν ήταν τόσο ανοιχτό για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα, δεν είχε τόσο καλό ρυθμό, εκτός από τη γραμμή τερματισμού. Οι οικοδεσπότες βγήκαν πιο δυνατοί և Στο 52ο λεπτό γιόρτασαν 1. 0, αλλά δεν μπορούσαν να το κάνουν αυτό. Αφού ο El Arabi έστειλε τη μπάλα στο δίχτυ μετά την ευκαιρία του Masura, αλλά σημειώθηκε σωστά από το παιχνίδι. Στο 78ο λεπτό, ο Ολυμπιακός έχασε μια εξαιρετική ευκαιρία μετά την υπέροχη πάσα του Χασάν έξω από το κουτί στο El Arabi, αλλά ο Μαροκινός συνειδητοποίησε μόνο τη γωνία, συνειδητοποιώντας από την επίθεση.