Ο Apollo σημείωσε το δεύτερο γκολ, μειώνοντας … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Για τον πρώτο αγώνα του πλέι-οφ του πρωταθλήματος στον Αντώνη Παπαδόπουλο, μεταξύ «Ανόρθωση» και «Απόλλων», κερδίζοντας ένα τεράστιο ντέρμπι.

Μετά τις νίκες της Ομόνοιας և AEL, αντίστοιχα, στον αγώνα εναντίον του Ολυμπιακού և ΑΕΚ, και οι δύο ομάδες θεωρούν ότι είναι απαραίτητη η νίκη να παραμείνει στα γκολ, για να κερδίσει τον τίτλο.

Ο Απόλλων έχει 54 πόντους και ο Ανόρθωση έχει πόντους 51.

Προφίλ παιχνιδιού.

Από την αρχή του αγώνα, ο Apollo πήρε το τιμόνι του αγώνα και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Dignini στο δέκατο λεπτό.

Ο Biseswar έκανε ένα υπέροχο πέρασμα στον Dignini, ο οποίος νίκησε τη Loria 0-1.

Στο 23ο λεπτό του παιχνιδιού, η ισορροπία άλλαξε αφού ο αμυντικός του “Limassol Blues” Guerier έλαβε κόκκινη κάρτα για έναν αγκώνα για τον Kaltsas.

Ο κρατούμενος ρίχτηκε έτσι ώστε ο Καλτσάς να απαιτήσει την μπάλα και να χτυπήσει το κεφάλι του με τον αγκώνα του.

Αφού εξέτασε τη σκηνή από το VAR, ο Timothy Christoph έδειξε στον Gerier μια κόκκινη κάρτα. Η απόφαση του διαιτητή προκάλεσε έντονες αντιδράσεις στον πάγκο του Απόλλωνα, ως αποτέλεσμα του οποίου απολύθηκε ο προπονητής τερματοφύλακα Μιχάλης Φάνης.

Ο Apollon, ενάντια στη ροή του παιχνιδιού, σημείωσε το δεύτερο γκολ στο 60ο λεπτό του αγώνα με τον Dignin.

Ο Biseswar έβγαλε την μπάλα από το κέντρο του γηπέδου, ο Dignin έπεσε πίσω από το πίσω μέρος της άμυνας “Anorthosis”, η μπάλα στάλθηκε στα δίχτυα του Lorias.

Πέντε λεπτά αργότερα, ο Okriashvili μείωσε το προβάδισμα σε 1-2, χτυπώντας την περιοχή.

Ήταν η Κορέα που ετοίμαζε την μπάλα από τα αριστερά, ο Okriashvili χτύπησε ψυχρά τον Yovanovitch.

Τα έντεκα του ντέρμπι.

Διόρθωση: Loria, Artimatas, Korea, Dausville, Okriashvili, Mikha, Abartsumyan, Kaltsas, Vrgots, Risvanis, Kvilitaya

Απόλλων Yovanovitch, Pedro, Roberts, us ouste, Gerrier, Markovic, Hambos, Pittas, Biseswar, Dignini, Dabo