Ο Atiba υποστήριξε τον Beşiktaş

Παλεύοντας για το πρωτάθλημα στο Super Spor Toto Super League, ο Beşiktaş κέρδισε μια κρίσιμη νίκη νικώντας τον Yeni Malatyaspor, τον οποίο φιλοξένησε την 28η εβδομάδα, 1-0.

Οι ασπρόμαυροι έφτασαν στο συμπέρασμα στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα, το οποίο ήταν πολύ δύσκολο. Ο Atiba, ο οποίος πήρε τη σκηνή στο Beşiktaş στο 59ο λεπτό, κατέγραψε το γκολ που έφερε τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Με αυτό το αποτέλεσμα, ο Μπέστικας κέρδισε την 4η συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα και αύξησε το σκορ του σε 57 και έπιασε τον ηγέτη Γαλατασαράι.

Η Γιεν Μαλάτια, η οποία ήταν 13η σε 8 παιχνίδια που επιθυμούσε νίκη, παρέμεινε στους 31 πόντους.

ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΤΗΣ ΑΓΩΝΑΣ

Στο 4ο λεπτό, στο ελεύθερο λάκτισμα που χρησιμοποίησε ο Rachid Ghezzal από τη δεξιά πτέρυγα, ο τερματοφύλακας Ertaç Özbir πήρε τη μπάλα μακριά με διπλή γροθιά.

Στο 11ο λεπτό, ο Ghezzal, ο οποίος συναντήθηκε με την μπάλα στην περιοχή του πέναλτι στο πέρασμα του Larin, έκανε τη μέση της τελευταίας γραμμής, αλλά ο τερματοφύλακας Ertaç πήρε τη μπάλα μακριά.

Στο 13ο λεπτό, στο κόρνερ που χρησιμοποίησε ο Hafez από τα αριστερά, ο Domagoj Vida έβγαλε τη μπάλα μακριά από την περιοχή του πέναλτι.

Στο 24ο λεπτό, ο Μουσταφά Eskihellaç, ο οποίος κρέμεται πίσω από την άμυνα, χτύπησε την περιοχή του πέναλτι από την αριστερή διαγώνια και έπεσε στο έδαφος, ο τερματοφύλακας Utku Yuvakuran δεν άφησε το γκολ με τα πόδια του.

Στο 38ο λεπτό, ο Μουσταφά πέρασε τους αντιπάλους του έξω από την περιοχή του πέναλτι και πυροβόλησε σκληρά, και η μπάλα ήταν στενά auta.

Στο 58ο λεπτό, η μπάλα συναντήθηκε με το δίχτυ στο σκληρό χτύπημα του Atiba, ο οποίος συνάντησε τη μπάλα με το ενδιάμεσο πέρασμα του Aboubakar στην περιοχή του πέναλτι: 0-1.

Στο 76ο λεπτό, το σκληρό σουτ του Γκόκεν Τόρε από έξω από την περιοχή του πέναλτι πήγε αυτόματα από το κάτω μέρος του τέρματος.

Στο 78ο λεπτό, ο τερματοφύλακας Ertaç έσωσε το σκληρό σουτ του Rosier από την απόσταση μέχρι το γκολ σε δύο κινήσεις.

Ο αγώνας τελείωσε με το πλεονέκτημα του Beşiktaş 1-0.