Ο Beşiktaş δεν μπόρεσε να κρατήσει το σκορ

Ο Beşiktaş έχασε 2 πόντους στην 35η εβδομάδα του Σούπερ Λιγκ με ισοπαλία 2-2 εναντίον του MKE Ankaragücü στο γήπεδο.

Ο διαιτητής του αγώνα, Halis Özkahya, έδειξε το πέναλτι τρεις φορές στον αγώνα.

Ο Özkahya, ο οποίος αποφάσισε την ποινή με την εξέταση VAR αφού ο Oğuzhan Özyakup παρέμεινε στο έδαφος στο 46ο δευτερόλεπτο, πήρε μια απόφαση ποινής για άλλη μια φορά μετά την παρέμβαση του Welinton εναντίον του Paintsil στο 64ο λεπτό του αγώνα. Ο Özkahya έδειξε το πέναλτι για τρίτη φορά στον αγώνα, όταν ο Paintsil ήταν στο έδαφος λόγω της παρέμβασης του Gökhan Töre στην παράταση του αγώνα.

Μπεσίκτας αδυνατεί να εκμεταλλευτεί το πέναλτι MKE AnkaragucuΜε τα γκολ που πέτυχε ο Paintsil από τα πέναλτι, έφυγε από το γήπεδο με ισοπαλία.

Ο Beşiktaş χρησιμοποίησε ποινή μετά από 17 παιχνίδια στο πρωτάθλημα

Ο Beşiktaş ξεκίνησε τον αγώνα με πέναλτι και χρησιμοποίησε ποινή μετά από 17 παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

Η ασπρόμαυρη ομάδα χρησιμοποίησε το τελευταίο πέναλτι εναντίον του Hes Kablo Kayserispor, το οποίο παίχτηκε την 16η εβδομάδα του πρωταθλήματος, πριν από την ποινή που δόθηκε μετά την εξέταση VAR μετά τη θέση του Oğuzhan Özyakup.

Ο N’Koudou, ο οποίος μετέτρεψε την τελευταία ποινή που χρησιμοποίησε ο Beşiktaş σε γκολ εναντίον του Kayseri, δεν μπόρεσε να περάσει τον τερματοφύλακα στο πέναλτι που χρησιμοποίησε εναντίον του MKE Ankaragücü.

Ο Beşiktaş βρήκε τους στόχους του με τον Kulusic

Τα γκολ του Ante Kulusic σηματοδότησαν τον αγώνα.

Ο Kulusic, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δικά του δίχτυα στο ελεύθερο λάκτισμα που χρησιμοποίησε ο Ghezzal στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, ήρθε στο προσκήνιο στο δεύτερο γκολ της ασπρόμαυρης ομάδας. Ο Kulusic, με κέντρο τον Rosier από τη δεξιά πτέρυγα, έστειλε και πάλι τη μπάλα στα δικά του δίχτυα με το αντίστροφο λάκτισμα.

Ελλείψει των Vincent Aboubakar και Cenk Tosun, ο Καναδός παίκτης ήταν σιωπηλός στους ασπρόμαυρους μαχητές με τον Larin στο μπροστινό μέρος.