Ο Beşiktaş συνέχισε το αήττητο σερί του

Η 20η εβδομάδα της Τουρκικής Σούπερ Λιγκ Μπεσίκτας Φατίχ Καραγκούρκ κέρδισε 4-1.

Στην επίθεση Beşiktaş, η οποία αναπτύχθηκε στο 6ο λεπτό, ο Mensah στη μέση από τα δεξιά, μετέφερε τον δερμάτινο κύκλο στον συμπαίκτη του που περιμένει στον αριστερό σταυρό. Στο αριστερό διαγώνιο σουτ του N’Koudou, η μπάλα που έπεσε στην άμυνα πήγε στη γωνία.

Στο 14ο λεπτό, όταν ο Aboubakar, ο οποίος κατέβηκε στη γραμμή από τα δεξιά, χτύπησε την μπάλα γύρω από το σημείο πέναλτι του Hutchinson, το δέρμα γύρισε αυτόματα.

Στο 30ο λεπτό, ο Fatih Karagümrük πλησίασε το γκολ. Ο Borini, ο οποίος συναντήθηκε με την μπάλα πίσω από την άμυνα σε ένα ενδιάμεσο πέρασμα που έστειλε ο Ndiaye από το κέντρο, μπήκε στην περιοχή του πέναλτι από τα αριστερά και έστειλε το δερμάτινο γύρο στο γκολ. Ο τερματοφύλακας Ersin Destanoğlu έφτασε και έγινε ο ιδιοκτήτης της μπάλας.

Στο 42ο λεπτό, ο Aboubakar, ο οποίος συναντήθηκε στην περιοχή του πέναλτι με την μπάλα που ο De Souza έριξε πίσω από την άμυνα από τον αέρα, πυροβόλησε τον αντίπαλό του χτυπώντας. Το πλέγμα γύρισε το χέρι auta.

Ο Μπέστικας προχώρησε στο 44ο λεπτό. Ο Aboubakar, ο οποίος γνώρισε την μπάλα μπροστά από το σημείο πέναλτι στο πέρασμα του N’Koudou, ο οποίος κατευθύνθηκε προς την περιοχή του πέναλτι κάνοντας ένα τείχος με τη Mensah, έστειλε τον δερμάτινο κύκλο στα δίχτυα με ένα ομαλό λάκτισμα: 0-1

Στο 50ο λεπτό, ο Μπεσίκτας σκόραρε 2-0. Συναντώντας με την μπάλα έξω από την περιοχή του πέναλτι, ο Mensah βγήκε από τους αντιπάλους του και έστειλε την μπάλα στο δίχτυ με το αριστερό του πόδι στην είσοδο της περιοχής του πέναλτι: 0-2.

Στο 59ο λεπτό, μετά το κόρνερ που χρησιμοποιήθηκε περνώντας από την αριστερή πλευρά, η μπάλα βγήκε από την κορυφή του De Souza, ο οποίος συναντήθηκε με την μπάλα στο πέναλτι.

Στο 64ο λεπτό, η Mensah έστειλε ένα σουτ από μεγάλη απόσταση στο γκολ και επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο από το δερμάτινο στρογγυλό πόλο.

Στο 65ο λεπτό, το σουτ του Λάριν στο σταυρό αριστερά της περιοχής του πέναλτι, ο τερματοφύλακας δεν άφησε το γκολ.

Στο 66ο λεπτό, ο Μπεσίκτας σκόραρε 3-0. Ο Rıdvan, ο οποίος μπήκε στην περιοχή του πέναλτι από τα αριστερά στην επίθεση που ξεκίνησε με το πέρασμα του Larin στον Rıdvan Yılmaz, γύρισε τον δερμάτινο κύκλο μέσα. Η μπάλα συνάντησε το δίχτυ στο λάκτισμα του Larin: 0-3

Στο 70ο λεπτό, ήρθε το 4ο γκολ του Μπεσίκτας. Ο Mensah χτύπησε τους αντιπάλους του από το δεξί σταυρό και μπήκε στην περιοχή του πέναλτι και έδωσε τη μπάλα στον Aboubakar. Ο Mensah επέστρεψε την μπάλα από τον τερματοφύλακα στο σουτ του ασπρόμαυρου παίκτη: 0-4.

Ο στόχος του Fatih Karagümrük ήρθε στο 78ο λεπτό. Μετά την παρέμβαση του Rosier στον αντίπαλό του στην περιοχή του πέναλτι, ο διαιτητής έδειξε άμεσα το σημείο πέναλτι. Ο Μπορίνι, ο οποίος ήταν υπεύθυνος για την μπάλα στο πέναλτι, έστειλε τον δερμάτινο κύκλο στα δίχτυα: 1-4.

Ο Beşiktaş κέρδισε τον αγώνα 4-1.