Ο Buse Savaşkan ανταγωνίστηκε με τα αστέρια

Ο Buse Savaşkan αγωνίστηκε στους τελικούς με αθλητές ουκρανικού αθλητισμού που πέτυχαν σημαντική διεθνή επιτυχία.

Τουρκικά πρωταθλήματα εσωτερικής ομάδας εθνικής ομάδας με την αθλητική Ομοσπονδία Αθλητισμού της Ουκρανίας από τη συμμετοχή στο TRNC Savaşkan Buser, σημαντικά επιτεύγματα της Ουκρανίας στους τελικούς του διεθνούς αθλητικού χώρου με αθλητές που αγωνίστηκαν.

Εσωτερικά πρωταθλήματα στην Τουρκία την περασμένη εβδομάδα, δείχνοντας την επιτυχία του υψηλού άλματος Savaşkan να είναι ο πρωταθλητής της Τουρκίας στο υποκατάστημα, που πραγματοποιήθηκε στην πόλη Sumy Ukraine Indoor Championship τελικούς με έναν άνετο τρόπο να αυξήσει το βαθμό 1,80’lik στο πρώτη μέρα.

Τη δεύτερη ημέρα της διοργάνωσης, ο Μπουζ αγωνίστηκε στον τελικό με τον Γιούλια Ζέβενκο, ο οποίος ήταν δεύτερος στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα και το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εσωτερικού Χώρου, και ο Γιαροσλάβα Μαουτσχίχ, ο οποίος κέρδισε την πρώτη θέση στο Diamond League και δεύτερη στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα.

Ο νικητής του τελικού ήταν ο Mahuchikh με χρόνο 2,00, ενώ ο Buse τερμάτισε έκτος στον τελικό με χρόνο 1,83.