Ο Cyle Larin έφερε μια περιοδεία στο Κύπελλο στο Beşiktaş

ΙΣΤΑΝΜΠΟΥΛ – Μπεσίκτας, το τελευταίο 16ο γύρο του Κυπέλλου της Τουρκίας, ο Τσέικουρ Ριζέσορ του Λάριν Σάιλ σκόραρε 85 λεπτά στους προημιτελικούς με ήττα 1-0.

Ο Καναδός παίκτης, ο οποίος μπήκε στο παιχνίδι το 46ο λεπτό αντί του Vincent Aboubakar, σημείωσε το δεύτερο γκολ του στο κύπελλο. Ο ασπρόμαυρος παίκτης, που σημείωσε 11 γκολ στο πρωτάθλημα, απολάμβανε γκολ σε 3 συνεχόμενους επίσημους αγώνες με αυτόν τον αγώνα.

Ο Λάριν σημείωσε επίσης 4 γκολ εναντίον του εκπροσώπου της Μαύρης Θάλασσας στον αγώνα Çaykur Rizespor που παίχτηκε στο πρωτάθλημα.

– Ο Aboubakar έπαιξε για 45 λεπτά

Ο επιθετικός μαύρων και λευκών Vincent Aboubakar, ο οποίος ξεκίνησε το παιχνίδι στα έντεκα, εναντίον του Çaykur Rizespor, παρέμεινε στο γήπεδο για 45 λεπτά.

Ο προπονητής Sergen Yalçın ανέθεσε στον Cyle Larin να αντικαταστήσει τον Καμερούν παίκτη στο δεύτερο μισό του αγώνα.