Ο Osimhen καταρρέει, έσπευσε στο νοσοκομείο | Fcnaija

Ο Super Eagles προς τα εμπρός, ο Victor Osimhen κατέρρευσε στο γήπεδο κατά τη διάρκεια της ήττας της Napoli 4-2 εναντίον της Atalanta.

Ο πρώην επιθετικός του Golden Eaglets χτύπησε το κεφάλι του στο χλοοτάπητα μετά από μια πρόκληση Cristian Romero στο τελευταίο λεπτό του αγώνα στο Στάδιο Gewiss στο Μπέργκαμο.

Ο Osimhen μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο Papa Giovanni του Μπέργκαμο, συνοδευόμενος από το γιατρό της Νάπολι και αναφέρεται ότι έχει ξαναρχίσει να γνωρίζει.

Εν τω μεταξύ, ο Osimhen είναι ακόμα σκουριασμένος μετά την επιστροφή του από τραυματισμό στον ώμο και τον Covid-19, σύμφωνα με τον διευθυντή της Napoli, Cristiano Giuntoli.Όσιμεν

Τα Azzurri έχουν περάσει από πτυχίο λόγω τραυματισμού σε βασικούς παίκτες, όπως οι Faouzi Ghoulam, Diego Demme, Elseid Hysaj, Dries Mertens, Kostas Manolas και Hirving Lozano.

Ο Victor Osimhen αγωνίστηκε για γκολ από τότε που έκανε μεγάλα χρήματα στη Νάπολη και δεν σημείωσε μετά την επιστροφή του από απουσία 94 ημερών, καθώς φαίνεται πολύ σκουριασμένος στα παιχνίδια που έχει παίξει μέχρι στιγμής.

«Ο Osimhen βγήκε για μεγάλο χρονικό διάστημα, οπότε δεν είναι εύκολο για αυτόν να βρει τα επίπεδα φυσικής κατάστασης γρήγορα. Τον έχουμε τώρα, πρέπει να συνεχίσει και ελπίζουμε να βρει τη φόρμα του », δήλωσε ο Giuntoli στο Sky Sport Italia.

Ο Νιγηριανός ήταν σε δράση για 90 λεπτά την Κυριακή, όταν η Νάπολη σφυρήλατο 4-2 στο Στάδιο Gewiss. Το απίστευτο παιχνίδι είδε και τα έξι γκολ να σημειωθούν στο δεύτερο ημίχρονο μετά από το πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ.Όσιμεν

Το ανοιχτήρι του Duvan Zapata ακυρώθηκε από τον ισοσταθμιστή του Piotr Zielinski, αλλά η γηπεδούχος έφτασε στο προβάδισμα με 4-1, με τρία γκολ από τους Robin Gosens, Luis Muriel και Cristian Romero. Το γκολ της Gosens έφτασε στο 4-2 και σε τρία σημεία ζωτικής σημασίας για την Atalanta, η οποία μετακόμισε στην τέταρτη θέση στο log της Serie A με 43 πόντους, ενώ η Napoli παραμένει έβδομη με 40 πόντους και ένα παιχνίδι στο χέρι.

Ο Osimhen σκόραρε μόλις δύο φορές για τη Napoli στη Serie A αυτή τη σεζόν.